Visbiežāk cilvēki tiek notriekti vai uzmesti gaisā, tādējādi gūstot sarežģītus roku, kāju, krūškurvja, ribu un mugurkaula lūzumus, iekšējo orgānu bojājumus, smagas galvas traumas.
Šādos gadījumos galvenais ir ātri reaģēt, liekot lietā pirmās palīdzības zināšanas un izmantojot pirmās palīdzības aptieciņas saturu, kas atrodas katrā automašīnā. Piemēram, folijas segu, kas neļaus cietušajam atdzist, materiālus asiņošanas apturēšanai, vienreizlietojamos cimdus savai drošībai vai pat šķēres, lai atbrīvotu cietušo no apģērba. Kamēr tiek gaidīti mediķi, ikviens var palīdzēt saglabāt cietušā dzīvību."
Arī autovadītājiem šajā laikā ir jābūt modriem un īpaši jāparūpējas, lai transportlīdzeklis būtu atbilstošā tehniskajā kārtībā – piedaloties ceļu satiksmē nepietiekamas redzamības apstākļos, autovadītājiem nepieciešams pārbaudīt un noregulēt sava transportlīdzekļa gaismas lukturu starus tā, lai tie izgaismo braucamo daļu, bet neapžilbina pretī braucošos. Būtiski arī pārbaudīt logu tīrītāju slotiņas, lai tās labi strādātu.
Lai izvairītos no nedrošām un dzīvībai bīstamām situācijām, Valsts policija aicina cilvēkus nepakļaut sevi riskam, rūpēties par savu drošību, lietot atstarotājus. Jāatceras, ka atstarotājs jāpiestiprina redzamā vietā tā, lai to var labi redzēt gan no priekšpuses, gan no mugurpuses.
Savukārt mediķi aicina ikvienu nebaidīties sniegt pirmo palīdzību cietušajam līdz NMPD brigādes ierašanās brīdim, jo katra novēlota minūte mazina cietušā izdzīvošanas iespējas, tāpēc svarīgi rīkoties ātri! Turklāt ar pirmās palīdzības aptieciņas saturu varēs palīdzēt ne tikai cietušajam, bet arī sev pašam un saviem tuviniekiem nelaimes gadījumā, kad to visvairāk vajadzēs.
Valsts policijas statistika liecina, ka šogad no gada sākuma līdz 23. oktobrim ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 490 gājēji un bojā gājuši 22. Pērn šādā periodā bija cietuši 473 gājēji, bet bojā gājuši 20.