Ņemot vērā minēto, viņš nolēmis izceļot no Uzbekistānas uz kādu civilizētu valsti, kur varētu turpināt mierīgi nodarboties ar uzņēmējdarbību. 2019.gadā pieteicējs pārcēlās uz Igauniju. 2020.gada janvārī pie viņa atnākuši Uzbekistānas vēstniecības pārstāvji, kuri lūguši ar atpakaļejošu datumu nobalsot 2019.gada rudenī Uzbekistānā notikušajās vēlēšanās, bet vīrietis esot atteicies to darīt, kā rezultātā, izmantojot sociālos tīklus, viņu esot sākuši vajāt Uzbekistānas Iekšlietu ministrijas izmeklētāji.
Izmeklētāji apsūdzējuši vīrieti Uzbekistānas pilsoņu pretvalstiski noskaņoto grupu organizēšanā Igaunijas teritorijā, kā arī draudējuši atgriezt pieteicēju Uzbekistānā ar Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas (Interpol) palīdzību.
2020.gadā vīrietis ar ģimeni pārcēlās uz Latviju un strādā par pavāru.
2021.gada septembrī vīrietis ar sievu aizbrauca atpūtas ceļojumā uz Horvātiju, tranzītā caur Slovēniju, un atpakaļceļā viņu aizturēja Slovēnijas robežsargi, jo tika konstatēts, ka pieteicējs ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā, pamatojoties uz Uzbekistānas tiesībsargājošo iestāžu iesniegumu, kas balstīts uz aizdomām par krāpšanos saistībā ar vīzu noformēšanu un personu iekārtošanu darbā.
Pēc 65 dienām viņš atbrīvots, jo Uzbekistānas pieprasījums izdot viņu neesot bijis pietiekami pamatots.
Atgriezies Latvijā, viņš iesniedza iesniegumu par patvēruma piešķiršanu. Tāpat viņam kļuvis zināms, ka 2022.gada jūlijā vīrieša vecākus bez jebkāda pamatojuma arestēja Uzbekistānas drošības dienesta amatpersonas. Viņiem esot pieprasīts pierunāt dēlu atgriezties Uzbekistānā, taču tēvs esot atteicies to darīt. Tāpat drošības dienesta darbinieki esot mēģinājuši izspiest no vecākiem kukuli, argumentējot, ka šī naudas summa ir nepieciešama, lai nosegtu izdevumus vīrieša vārda izsvītrošanai no "Interpol" meklēto personu datubāzes.
Vīrietis vērsies pie Uzbekistānas iestādēm ar iesniegumu par atteikšanos no Uzbekistānas pilsonības, kurš joprojām tiek apstrādāts. Tāpat viņš vērsies "Interpol" ar iesniegumu par viņa svītrošanu no starptautiskajā meklēšanā izsludināto personu datubāzes. "Interpol" atbildējis, ka viņa vārds vairs neatrodas meklēto personu sarakstos.
PMLP šovasar atteica vīrietim piešķirt bēgļa un alternatīvo statusu, tāpēc viņš vērsās tiesā. Tiesa nolēma uzdot PMLP viena mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas pieņemt lēmumu par alternatīvā statusa piešķiršanu.