ASV Merilendas Universitātes pētnieki izveidojuši starptautisko teroraktu datubāzi GTD. Tajā “terorakta mēģinājuma” definīcija ir plašāka nekā Eiropolam. Viņi pie tiem skaita arī, piemēram, dedzināšanu pie Smiltenes baznīcām 2017. gadā un 5G un Covid pretinieku 2020. gadā Francijā aizdedzināto telekomunikāciju torni. Taču arī GTD dati neapstiprina Dombravas teikto. Jaunākā informācija ir par 2020. gadu, un tā rāda, ka ES valstu vidū visvairāk jeb 19 teroraktu mēģinājumu bija Francijā.
Tātad apgalvojums, ka daudzās Rietumeiropas valstīs “terora akti ir ikdiena”, ir nepatiess pārspīlējums.
Tāpat apšaubāms ir deputāta teiktais, ka “tajā pašā Rietumeiropā noteikti šī drošības situācija ir krietni sliktāka nekā Latvijā”.
Drošību izmērīt nav viegli, jo to veido dažādi faktori. Tos apkopot un salīdzināt drošības situāciju valstīs jau vairākus gadus cenšas Pasaules ekonomikas un miera institūts savos Globālā miera indeksa ziņojumos. Institūts izmanto 23 dažādus rādītājus, kurus var apskatīt šeit. To vidū ir, piemēram, starptautiskie un iekšējie konflikti, noziedzība, terorisms, politiskā stabilitāte, attiecības ar kaimiņvalstīm, valsts tēriņi drošībai, militārā personāla un ieroču nodrošinājums. Latvija šogad ierindojas 27. vietā 163 pasaules valstu vidū un 18. vietā 36 Eiropas valstu vidū. Latvija ir aiz lielākās daļas Rietumeiropas valstu.
Pasaules ekonomikas un miera institūts izvērtē arī Globālo terorisma indeksu, kas Latvijai pērn un citus gadus bijis 0 vai tuvu tai, proti, Latvijai terorisms nav bijis drauds. Taču, neskatoties uz to, institūts Latviju drošības ziņā neliek pirmajās vietās.