Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Mākslīgā skaistuma patiesā seja – vērtīga 21. gs. diskusija (1)

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Apdegusi āda un pigmentācijas plankumi, noslīdējusi piere, nesamērīgi palielinātas lūpas un pat atstātas sekas uz veselību – tā ir tikai aisberga redzamā daļa, ar kurām skaistuma upuri nereti vēršas pēc palīdzības pie kosmētiķa un kosmetologa. Lai pievērstu tam uzmanību un aicinātu rūpīgi izvērtēt, 4. novembrī izstādē “Baltic Beauty 2023” pirmoreiz notiks atklāta nozares profesionāļu diskusija par mākslīgo skaistumu. Bet vēl pirms diskusijas piedāvājam noskaidrot dažas populārākās problēmas!

Par sociālo mediju modes upuriem

Mūsdienās skaistumkopšanas pakalpojumu piedāvājums un arī pieprasījums ir ļoti plašs un vilinošs. Sociālajos tīklos pieejamā informācija aizvien biežāk tiek uztverta kā skaistuma un modes tendenču noteicēja, tādēļ visā šajā informācijas jūklī patērētājs, sevišķi jaunietis, var viegli apjukt. “Skaistums slēpjas pareizās proporcijās,” atgādina pazīstamā stiliste, imidža skolas-studijas “Unastyle” vadītāja Una Bernatoviča. Starp citu, arī viņa savā praksē ir sastapusies ar mākslīgā skaistuma upuri, kam nomaskēt neveiksmīgas operācijas sekas bija teju neiespējami. Tādēļ, pirms pieņem radikālu lēmumu, atceries, ka mode mainās, bet tavas ārējās pārmaiņas pēc gadiem desmit, iespējams, vairs nebūs modē. Dziedātāja un influencere Adriana Miglāne neslēpj, ka ir izmantojusi dažādas skaistumkopšanas procedūras, bet uzsver, ka svarīgākais ir izvērtēt un saprast, vai to tiešām vajag. “Pirms pieņemu lēmumu, man ir svarīga speciālista pieredze, diploms un attiecīgā izglītība. Un, protams, precīzi gribu zināt iespējamos blakusefektus,” atzīst Adriana, kura arī piedalīsies diskusijā Ķīpsalā.

Par lāzerepilācijām

Šķiet, lāzerepilācija ir viena no vispopulārākajām procedūrām, ko iecienījušas kā sievietes, tā vīrieši, lai atbrīvotos no liekajiem matiņiem. Proporcionāli procedūras popularitātei, it sevišķi vasarās, kad ir vispievilcīgākas cenas, pieaug interesentu skaits, kam pēc lāzerepilācijas izveidojas reāls ādas apdegums un parādās pigmenta plankumi. Viens no cēloņiem – aptuveni nedēļu pirms un nedēļu pēc procedūras nedrīkst atrasties saulē. Bet klients bieži vien to ignorē, vai arī nemaz par to netiek informēts. Katrai procedūrai ir savs ieteicamais laiks! Pirms to veic, laicīgi noskaidro visu, kas ir jāievēro pirms un pēc.

Par brīnumlīdzekli retinolu

Apdegumi, āda, kas lobās, izmainīta asinsaina un ietekme uz aknām? Vai tas ir par šobrīd tik populāro retinolu? Ir gan! “Retinols ir viens no tiem ādas kopšanas līdzekļiem, kas dara brīnumus, jo ādas atveseļošanās ir maksimāla. Bet tikai tad, ja to lieto pareizi, pretējā gadījumā var iedzīvoties nopietnās ādas un veselības problēmās. Viss atkarīgs no pareizas lietošanas – no koncentrācijas, kursa ilguma un vajadzības, indikācijām,” norāda ārste kosmetoloģe Irēna Kermen, kura piedalīsies “Baltic Beauty” diskusijā par skaistumu. Šobrīd retinols ir populārs jauniešu vidū, kas to iegādājas ārzemju interneta saitēs, neko nezinot par pareizu lietošanu un atbilstošu koncentrāciju. Bet tas vēl nav viss! Arī tad, ja retinolu lieto kopā ar kādu aparātprocedūru, var rasties ļoti nopietnas ādas problēmas. Tādēļ atceries – pirms procedūras par to izstāsti speciālistam!

Par nekvalitatīviem pakalpojumiem

Pēc palīdzības ar sūdzībām par nekvalitatīviem pakalpojumiem cilvēki griežas pie Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas (LKKA). Nesens bija gadījums, kad pēc botulīna toksīna injekcijām paciente nokļuva “ātrajā palīdzībā”. Tiesa, iemesls tam bija pacientes pastiprinātā emocionalitāte, kas izvērtās panikas lēkmē. Izskatot situāciju, kliente nevarēja uzrādīt pakalpojuma čeku, nebija informācijas ne par preparātu, ne par ievadītajām devām. Tāpēc Irēna Kermen atgādina: “Kosmetoloģiskie pakalpojumi ir pielīdzināmi ārstniecības pakalpojumiem un pret tiem jāizturas ar vislielāko atbildību gan no klienta, gan no speciālista puses. Botulīna toksīns ir medikaments, ko var ievadīt tikai sertificēti speciālisti, ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, iepriekšējās diagnozes un izvērtējot indikācijas.”

Diskusija “Profesionāli par skaistumu” izstādē “Baltic Beauty”

Cik drošas ir skaistuma injekcijas? Cik tālu esam gatavi sekot modes tendencēm un mainīt savu izskatu, lai neapdraudētu veselību? Kādi piesardzības pasākumi jāievēro, apmeklējot skaistumkopšanas procedūras? Vai dzīšanās pēc skaistuma ir atkarība? Kā nekļūt par skaistuma upuri? Kas ir kvalitatīvs kosmētiskais pakalpojums? Uz šiem un citiem jautājumiem varēsi rast atbildes diskusijā “Profesionāli par skaistumu”, kas notiks 4. novembrī plkst. 12.00 uz “Baltic Beauty” Atvērtās skatuves. Interesenti izstādē varēs uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem – plastikas ķirurgam Dr. Ansim Ģīlim, dermatoloģei un kosmetoloģei Dr. Inārai Stepanovai, kosmētiķei, mikropigmentācijas speciālistei Longinai Koļesņikovai, “GMT” idejas autorei,  kosmētiķei Terēzei Beļkovai, ārstei kosmetoloģei Dr. Irēnai Kermen, ārstei kosmetoloģei Dr. Ingai Groskopai. Diskusijā piedalīsies arī influencere Adriana Miglāne. Sarunu organizē Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija.

Baltijas vērienīgākie skaistuma svētki

No 3. līdz 5. novembrim Ķīpsalā notiks Baltijas vērienīgākā skaistumkopšanas izstāde “Baltic Beauty 2023”, kur jaunākos kosmētikas produktus, tehnoloģijas, procedūras un darba metodes prezentēs vairāk nekā 300 uzņēmumu no 13 valstīm. Līdzās ekspozīcijai notiks konferences, profesionālie konkursi, meistarklases un semināri. 

Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/bb

Izstādes darba laiks:

3.–4. novembrī 11.00–20.00

5. novembrī 11.00–17.00

Biļetes:

Ieejas biļete – 6 €

Pensionāriem, invalīdiem, studentiem, skolēniem (8–18) – 4 €

Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu