Viņš uzsvēra, ka valdībai būs pietiekams vairākums, lai vadītu valsti pilnu pilnvaru termiņu - tās rīcībā būs 248 vietas parlamentā, kurā pavisam ir 460 deputāti.
"Tā būs valdība, kas iekšpolitikā fokusēsies uz tiesu varas institūciju pārbūvi. Daudzi Polijas un ārvalstu novērotāji šīs vēlēšanas vērtēja kā pēdējo izdevību apturēt demokrātijas lejupslīdi Polijā," sacīja eksperts.
Baranovskis arī ir pārliecināts, ka jaunā valdība spēs neitralizēt saspīlējumu attiecībās ar Ukrainu, ko vēlas arī Polijas partneri un sabiedrotie, pirmām kārtām, ASV.
Viņš atgādināja, ka kara sākumā gan Polijas valdība, gan sabiedrība pret Ukrainu bija noskaņota ļoti atbalstoši - gan savos paziņojumos, gan praktiskajā palīdzībā. Tomēr kopš aprīļa Polijas un Ukrainas attiecības nonāca visdziļākajā krīzē kopš kara sākuma, un to aizsāka Ukrainas graudu nonākšana Polijas tirgū un attiecīgā ietekme uz graudu cenām. Pavisam drīz krīze pārauga politiskā līmenī, kas beigu beigās noveda pie premjerministra Mateuša Moravecka paziņojuma, ka Polija vairs nepiegādās ieročus Ukrainai. "Daļēji tas bija tīri politisks paziņojums," piebilda Vācijas Māršala fonda Austrumu virziena izpilddirektors.
Viņš uzskata, ka graudu jautājums ar laiku kļūs mazāk nozīmīgs, vismaz salīdzinājumā ar jautājumu par Ukrainas graudu nogādāšanas mehānismiem Eiropas Savienībā (ES) un saņēmējiem ārpus ES.
"Sagaidu retorikas izmaiņas attiecībās ar Ukrainu, kā arī tādu pieeju, kas vairāk pievērsīsies Kijivas atbalstam, skatoties no sabiedroto perspektīvas. Ļoti ceru, ka Polijas un Ukrainas attiecību restarts būs viens no pirmajiem uzdevumiem, kuriem pievērsīsies jaunā valdība," rezumēja Baranovskis.