Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Opozīcija savāc 34 deputātu parakstus, lai rosinātu referendumu par partnerības institūtu (2)

Saeimas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis (no kreisās), Ingmārs Līdaka un Māris Kučinskis Saeimas sēdē, kurā lems par Stambulas konvencijas ratifikācijas likumprojektu ar atsauci uz Satversmes vērtībām un galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu pakotni par partnerības institūta ieviešanu
Saeimas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis (no kreisās), Ingmārs Līdaka un Māris Kučinskis Saeimas sēdē, kurā lems par Stambulas konvencijas ratifikācijas likumprojektu ar atsauci uz Satversmes vērtībām un galīgajā lasījumā skatīs likumprojektu pakotni par partnerības institūta ieviešanu Foto: Evija Trifanova / LETA

Opozīcijas politiskie spēki ir savākuši 34 Saeimas deputātu parakstus, lai mēģinātu panākt referenduma ierosināšanu par šodien Saeimā pieņemtajiem grozījumiem Notariāta likumā par partnerības institūta ieviešanu, informēja "Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvji.

Par šādu ieceri parakstījušies AS, "Latvija pirmajā vietā" (LPV) un Nacionālās apvienības deputāti. Atbilstoši Satversmei attiecīgie paraksti iesniegti Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam.

Valsts prezidents šovakar Latvijai Televīzijai teica, ka prezidenta kanceleja ir saņēmusi deputātu lūgumu apturēt grozījumu izsludināšanu uz diviem mēnešiem, un tas arī atbilstoši Satversmei tiks darīts. Vienlaikus Rinkēvičs pauda, ka Saeima ir spērusi svarīgu, pareizu un atbalstāmu soli, sakārtojot partnerības jautājumu.

Par parakstu vākšanu Saeimas debatēs iepriekš pavēstīja partijas LPV līderis Ainārs Šlesers un AS deputāte Linda Matisone.

Satversmē ir noteiktas tiesības vismaz 34 deputātiem apstādināt likumprojektu izsludināšanu uz diviem mēnešiem, lai viena mēneša laikā censtos Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizētā parakstu vākšanā saņemt vajadzīgo atbalstu referenduma organizēšanai par šo jautājumu.

Ja tiks savākti 34 deputātu paraksti, tad pēc tam, kad CVK būtu izsludinājusi parakstu vākšanu, mēneša laikā būtu jāsavāc vienas desmitās daļas vēlētāju jeb 155 000 paraksti referenduma ierosināšanai.

Debatēs deputāts Jānis Dombrava (NA) pauda bažas, ka partnerības regulējums varētu tikt izmantots, lai atbalstītu ārvalstnieku tiesības uzturēties Eiropas Savienībā.

Savukārt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV) skaidroja, ka Dombravas bažām neesot pamata, jo izmaiņas neattiecas uz Imigrācijas likuma regulējumu.

Kā ziņots, Saeimas vairākums šodien galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā no 2024.gada vidus paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu - partnerību, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu