Prokurore tiesas sēdē paziņoja, ka konkrētās lapas, no kurām daudzas ir parakstītas tukšas, apsūdzības uzturēšanai neizmantos. Tādēļ nav vērts ekspertīzi taisīt.
Tiesnesis Dzenis izšķīrās par kompromisu – lai netērētu laiku, netaisīt rokraksta ekspertīzi tiesas procesa ietvaros, bet nosūtīt informāciju tiesībsargājošām iestādēm izvērtēšanai atsevišķi.
Neraugoties uz apsūdzēto un aizstāvju centieniem pierādīt, ka maksātnespējas procesi notikuši godīgi, prokurore joprojām ir pārliecināta, ka naudas piesavināšanās un legalizēšana ir notikusi.
“Tas jau ir tas absurds, ka viņi cenšas vēl joprojām turpināt apsūdzēt, bet apsūdzēt tādā veidā, ka nav faktiski cietušās personas, un tas ir tas absurds,”
Tiesa, nav jau tā, ka lietā nebūtu cietušo. Piemēram, cietušā statuss ir piešķirts vienam no Sprūda agrāk administrētajiem uzņēmumiem “Dzimtā sēta”.
Uz LTV raidījuma norādi par to, ka Sprūds, būdams maksātnespējas administrators, “ieguva faktisko kontroli” pār īpašumiem, kā teikts apsūdzībā, viņš intervijā atbild īsi: “Tur neviens netika apčakarēts. Neviens!”
Vaicāts, kad plānots pāriet pie nākamās apsūdzības epizodes par izspiešanu no “Trasta komercbankas” kreditoriem un cik ilgi jāgaida līdz spriedumam, krimināllietas tiesnesis Dzenis rakstiskā atbildē, piesaucot lielo liecinieku skaitu, atzīst, ka ir ļoti grūti izteikt prognozes par lietas izskatīšanas gaitu.
“Trasta komercbankas” epizodē, ja neskaita Sprūdu, figurē citi apsūdzētie, kuriem pagaidām no sēdēm iedotas brīvdienas. Prokurore skaidro, ka abas apjomīgās epizodes tiek skatītas viena kriminālprocesa ietvaros, jo “Trasta komercbankas” epizodē naudas līdzekļi gājuši uz “Sužu pussalu”, to pašu sabiedrību, kura bija ieguvusi īpašumā zemesgabalus pirmajā epizodē.