Līdztekus energoefektivitātes uzraudzīšanai lieti noder arī analītiska informācija par to, kā optimizēt transportsistēmas, veicamos maršrutus un pielāgot piegādes ķēdes ar mērķi samazināt degvielas patēriņu.
Arī atkritumu apsaimniekošana ir joma, kuru pozitīvi var ietekmēt MI. Te talkā nāk vizuālā uztvere – MI elements, kas spēj konsekventi šķirot atkritumus, atpazīstot to materiālu veidus, dažādus piejaukumus un piesārņojuma līmeni. Ņemot vērā pasaulē pieaugošo tendenci ieviest stingrākus noteikumus pārstrādājamo materiālu importam, šādi MI rīki kļūs arvien pieprasītāki.
MI var palīdzēt šķirot atkritumu arī ofisos, publiskajā vidē un pat mājsaimniecībās.
Lai izvairītos no atkritumu nonākšanas nepareizajās tvertnēs, jau patlaban personīgajai lietošanai tiek piedāvāti atkritumu konteineri, kuros ar MI palīdzību tiek rūpīgi nošķirti pārstrādājamie materiāli no nepārstrādājamiem.
Laba pārvaldība
Labas pārvaldības nodrošināšana nav viegls uzdevums. Piemēram, dažādu regulu ievērošana vidēja lieluma uzņēmumiem ar ierobežotiem resursiem var būt izaicinoša.
MI var palīdzēt ievērot normatīvos aktus, uzraugot likumu un regulu izmaiņas un brīdinot uzņēmuma vadību par nepieciešamajām izmaiņām.
Tas samazina prasību neievērošanas risku un palīdz izvairīties no sodiem. Pārvaldībā MI rīki izceļas arī ar spējām optimizēt komunikāciju, kas savukārt sniedz iespēju pārstrukturēt kompānijas cilvēkresursus.
Izmantojot virtuālos palīgus, uzņēmums var nodrošināt personalizētu atbalstu klientiem 24/7.
Šādi pārvaldības principi tiek īstenoti jau daudzos uzņēmumos. Ja uzņēmumi izmanto virtuālos palīgus savās komunikāciju sistēmās, tiek rekomendēts šos rīkus apvienot ar citiem MI rīkiem, piemēram, iesaistot MI sociālo mediju kanālu analīzē. Tas paver iespēju iegūt informāciju par sabiedrības noskaņojumu reāllaikā, tādējādi efektīvāk reaģējot uz klientu bažām vai atsauksmēm.