Deputāts Rūdolfs Kalvāns (NA) uzsvēra, ka viņam kā skolas direktoram būtiskāk šķiet fokusēties nevis uz procesuālajām darbībām, bet gan mērķi - dot skaidru signālu bērniem un viņu ģimenēm, ka bērnu tiesības skolās tiks ierobežotas, un ja notiks kādi pārkāpumi, tad gaidāmas nopietnas sekas.
"Situācija ir drūma, jo jauniešiem sāk rasties tiesiskais nihilisms. Mums ir juridiski skaisti iekšējās kārtības noteikumi, bet nekas nenotiek. Nepieciešams skaidrs signāls, lai bērni un jaunieši saprot, ka tiks aizstāvētas vairākuma intereses, un noteikumu pārkāpšanai būs reālas, nopietnas sekas," savu satraukumu pauda Kalvāns.
Vienlaikus, pēc deputāta domām, jauns, sarežģīts regulējums neko nemainīs, jo nedz skolotāji, nedz direktors nenodarbosies ar foto fiksāciju, materiālu iegūšanu, protokolu vai aktu rakstīšanu un tamlīdzīgām lietām. "Tad mēs nestrādāsim ar pamatjautājumiem. Tā vietā mums būs jāražo dokumenti, kas jāsūta visām instancēm, vecākiem un "Bez Tabu"," uzsvēra Kalvāns. Lai neradītu lieku birokrātiju, deputāta ieskatā, skolām jāpiešķir tiesiska ekskluzivitāte uz atvieglotām procesuālām darbībām.
Komisijā notika arī aktīva diskusija par to, kurš bērnus varētu pārbaudīt. Starp idejām izskanēja pedagogi, direktori, pašvaldības policijas darbinieki. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji iebilda, ka pedagogiem ir jābūt bērnu uzticības personām, Kalvāns sacīja, ka tādam ir jābūt arī direktoram, bet Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji norādīja, ka viņu tiesības pārmeklēt personas ir atrunātas likumā "Par policiju", un šāda iniciatīva pārkāptu likumu. Tāpat šāds risinājums nebūtu praktiski iespējams cilvēkresursu trūkuma dēļ.