Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba

Jūrmalas jaunie ūdens un kanalizācijas tīkli izmaksājuši 73 miljonus eiro

Raksta foto
Foto: Shutterstock

Jūrmalā Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētā projektā par 73 miljoniem eiro uzbūvēti jauni ūdens un kanalizācijas tīkli, informēja uzņēmums "Jūrmalas ūdens".

Projekta pēdējās kārtas būvniecība tika sākta 2017.gadā, kad tika sākti ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas novadīšanas tīklu izbūves darbi ar tiem sekojošu ceļa seguma atjaunošanu. Dažādos pilsētas rajonos kopumā uzbūvēti vairāk nekā 88 kilometri ūdensvada un vairāk nekā 89 kilometri kanalizācijas tīklu ar pieslēguma atzariem līdz privātīpašuma robežai vai sētai.

Pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, līdz ar šīs projekta kārtas pabeigšanu centralizētie ūdenssaimniecības pakalpojumi Jūrmalā pieejami ap 98% jūrmalnieku.

Projekts īstenots ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, kas veidoja aptuveni 24 miljonus eiro. Būvniecību veica uzņēmumi SIA "Rere vide", "Ostas celtnieks", PS "MMG" (sastāv no SIA "MON 1" PT un SIA "Monum"), SIA "AMS Būvserviss", SIA "Binders", SIA "Akva Būve", SIA "Laterna" un citi.

Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības pirmajā kārtā pamatā tika izbūvēti vai rekonstruēti lielie objekti - izbūvētas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Slokā, izbūvēta jauna atdzelžošanas stacija Kauguros, atjaunotas atdzelžošanas stacijas Dzintaros un Jaundubultos, atjaunotas ūdenstorņos uzstādītās sistēmas Dzintaros un Ķemeros, kā arī veikta neliela apjoma tīklu paplašināšana (13,6 km ūdensapgādes un 6,9 km kanalizācijas tīklu).

Projekta otrajā kārtā uzsvars tika likts uz dzeramā ūdens sagatavošanas staciju izbūvi, uzstādot nanofiltrācijas iekārtas Dzintaros, Jaundubultos, kā arī Jaundubultos, izbūvētas jaunas ūdens sagatavošanas stacija Ķemeros, veikta maģistrālo tīklu izbūvi Kaugurciemā, Vaivaros, Asaros un Mellužos, kā arī veikta plaša ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Kauguru - Slokas, Mellužu - Valteru un rajonā nodrošinot tīklu pieejamību jau līdz privātīpašuma robežai.

Savukārt trešajā kārtā uzsvars bijis tīklu pieejamība. Līdz ar to sadalošie tīkli līdz privātīpašuma robežai tika izbūvēti Mellužu - Asaru un Ķemeru rajonā.

SIA "Jūrmalas ūdens" pieder Jūrmalas pilsētas pašvaldībai, liecina "Firmas.lv" dati. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 5,97 miljoni eiro, bet zaudējumi - 0,71 miljons eiro.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu