Tāpat tiesa lēma piedzīt no slimnīcas par labu medicīnas darbiniekam atlīdzību par morālo kaitējumu 3600 eiro apmērā un ar lietas vešanu saistītos izdevumus zvērināta advokāta palīdzības apmaksai.
Pavisam tiesā ir četras līdzīgas lietas, kurās PSKUS darbinieki tiesājas ar slimnīcu par aizrotēšanu uz citām nodaļām. Tiesas sēdes lietās paredzētas 13.decembrī, 2024.gada 19.janvārī un 23.janvārī.
Šī gada pavasara sākumā mediķi bija vērsušies pie slimnīcas vadības, paužot, ka NMC trūkst personāla, kas sāk apdraudēt darba kvalitāti, un norādot uz citām, viņuprāt, sasāpējušām problēmām.
Pēc notikušā PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš izdevis rīkojumu aizrotēt uz citām nodaļām divus ārsta palīgus, medicīnas māsu un atbildīgo ārsti. Patlaban ar slimnīcas arodorganizācijas palīdzību viņi gatavojot prasību tiesā pret PSKUS par, viņuprāt, prettiesisku rīkojumu, pārkāpjot Darba likumu. Mediķi par konkrēto situāciju sūdzējušies arī atbildīgajai Saeimas komisijai.
Savukārt PSKUS vadība skaidrojusi, ka "risina visus konfliktus, izmantojot instrumentus un iespējas, kas ir tās rīcībā".
"Latvijas Avīze" iepriekš vēstīja, ka PSKUS NMC darbinieki sūdzējušies slimnīcas vadībai par problēmām darbā, taču "palikuši nesadzirdēti". "Lielākā daļa posteņos strādājošo ārstu ir nesertificēti ārsti - stažieri un rezidenti, kuru zināšanu trūkums un pieredze, kā arī nekontrolētā pacientu plūsma apgrūtina efektīvu pacientu aprūpi. Ārstniecības likums aizliedz strādāt nesertificētiem ārstiem bez sertificēta ārsta uzraudzības," situācija NMC tika raksturota vēstulē slimnīcas vadībai. Pēdējo gadu laikā esot ievērojami pieaugusi noslodze, darbu pabeigušais dežūrārsts nākamajam postenī strādājošajam ārstam atstājot vairāk nekā 13 pacientus, un papildus vēl jāsniedz palīdzība jaunajiem slimniekiem, kuri tiek ievesti ārsta dežūras laikā.