Tieši tas ir jaunās dokumentālās filmas pamatā, proti, tajā tiek spriests par to, cik tālu mēs esam nonākuši un kāda ir klimata situācija šodien, kā arī izvirzīti reālistiski paņēmieni, kas varētu apturēt klimata pārmaiņas.
Filmas galvenā būtība jeb vēstījums ir vienkāršs: mēs, cilvēki, saražojam pārāk daudz oglekļa dioksīda, izsitot no līdzsvara planētas klimatu. Mums nekavējoties jārīkojas vai arī jābūt gataviem stāties priekšā skarbām sekām.
Leila Konersa arī vēlējās skatītājiem parādīt pasauli no “cilvēka skatupunkta”, proti, daudzās klimatam veltītajās dokumentālajās filmās Zemes problēmas parādītas no ļoti tāla skatupunkta, piemēram, satelītiem. Šajā filmā Konersa ar savu komandu apzināti palaida ar videokameru aprīkotu dronu virs zemes cilvēka augstumā.
“Mēs jutām, ka, tā rīkojoties un aprunājoties ar cilvēkiem, kuri katru dienu ar to nodarbojas, filma būs saprotamāka,” izdevumam “The World” teica Konersa.
Savukārt Leonardo di Kaprio, kurš ir zināms kā aktīvs vides aizstāvis, paziņojumā pauda: “Es un mani partneri izveidojām šo filmu, lai sniegtu ruporu zinātniekiem un pētniekiem, kas ik dienu nepagurstoši strādā klimata pārmaiņu frontē. Mēs vēlējāmies radīt filmu, kas parāda mūsu planētas skaistumu, reizē uzsverot nepieciešamos risinājumus problēmām, kas saistītas ar atjaunojamo enerģiju un oglekļa dioksīdu.”
Filmā īpaši uzsvērti punkti, kas saistīti ar nepieciešamību no Zemes atmosfēras aizvākt oglekļa dioksīdu (CO2). Lai arī daudzi vides aktīvisti neatzīst kapitālistu radītās inovācijas, lai, piemēram, oglekļa dioksīda aizvākšanu no atmosfēras padarītu iespējamu, tomēr ir prieks redzēt, ka zinātnieki aktīvi cenšas izgudrot aizvien labākus un efektīvākus veidus, klimata problēmu risināšanai. Atgriezties akmens laikmetā negrib neviens.
Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".