Vai “Gazprom” atradīs līdzekļus jauna superprojekta īstenošanai, nav skaidrs. Pēc Eiropas tirgus pamešanas kompānija saskārusies ar vismaz 10 miljardus eiro tīrajiem zaudējumiem gadā, kā arī saskārusies ar lielām grūtībām nomaksāt nodokļus. Tādēļ uzņēmums bija spiests iztērēt divas trešdaļas savu rezervju.
Neraugoties uz “Gazprom” finansiālo situāciju, Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam ir jāsaskaras ar milzīgu spiedienu. Ja gāzes cauruļvads netiks izbūvēts, tad Krievijai vienkārši nebūs, kur likt milzīgu gāzes apjomu. Zaudējot Eiropas tirgu, kam pirms kara tika piegādāti 150 miljardi kubikmetru gāzes gadā, “Gazprom” bija spiests samazināt gāzes ieguvi par ceturto daļu.
Putins ne reizi vien ir paziņojis, ka “Sila Sibiri - 2” palīdzēs Krievijai piegādāt Ķīnai 100 miljardus kubikmetru gāzes gadā, kas ir piecas reizes vairāk nekā pašlaik. Tomēr Krievijai jāsaskaras ar zināmu Pekinas pretestību, kam šis projekts īsti vajadzīgs nav, kā arī – arī Mongolija pieprasa samaksu par šo cauruļvadu, jo paredzams, ka “Sila Sibiri - 2” cauruļvads šķērsos tās teritoriju.
Pagaidām Ulanbatoras varasiestādes nav devušas zaļo gaismu Maskavai, lai gan Putins šo jautājumu apsprieda, tiekoties ar Mongolijas prezidentu Hurelsuhu Uhnā.
Pēc Mongolijas valdības pārstāvju teiktā, Krievijas amatpersonu paziņotais, ka “Sila Sibiri - 2” izbūve sāksies jau nākamajā gadā, ir ārkārtīgi mazticams. Pagaidām nav runāts ne par tarifiem, ne par nodokļiem. Tieši tādēļ vismaz 2024. gada būvniecības sezonā par jaunā gāzesvada izbūvi nevar būt ne runas.