Sāc ar mazumiņu
Kad esi izvēlējies sev interesējošo MI rīku, iesakām sākt tā lietošanu ar vienkāršu uzdevumu izpildi. Piemēram, ievadi kopu ar dokumentiem (sāc ar tādiem, kuros nav iekļauti sensitīvi dati) un palūdz tos sakārtot pēc konkrēta kritērija, pārbaudot, cik kvalitatīvi MI to var izdarīt. Tā var palēnām saprast, uz ko MI ir spējīgs un kā var tev palīdzēt. Šāda prakse ļaus arī tev pašam iemācīties labāk definēt uzdevumus (līdzīgi kā instruējot darbiniekus vai kolēģus) sekmīgāku rezultātu ieguvei.
Uzreiz nav jāiegādājas maksas rīki – sākumā izmēģini bezmaksas versijas un pārliecinies, vai MI rīka mehānika ir piemērota tavam vēlamajam mērķim.
Izproti MI limitus
MI vēl attīstās, un rezultāts ir atkarīgs no tā, ar kādiem datiem šis instruments strādā, kas to lieto un kādas ir lietotāja zināšanas. Šobrīd ir vērts mācīties par MI un pašam praktizēt tā lietošanu, lai tas kļūtu par noderīgu ikdienas sabiedroto. MI nav nedz kalps, nedz spiegs, nedz arī Google meklētājs – lai raitāk veiktos MI rīku izmantošana, lieti noderēs pragmatisks skatījums uz MI kā instrumentu, kura izpildījuma kvalitāte atkarīga no tavas lietotprasmes.
Esi precīzs
MI ir tik labs, cik labu informāciju tam iedod! Tāpēc precīzi norādi, kādu rezultātu vēlies sagaidīt.
Piemēram, ja vēlies, lai MI tavā vietā uzraksta bloga ierakstu, skaidri norādi tematu, apjomu un valodas toni. Obligāti sarūpē konkrētu informāciju, ko vēlies iekļaut. Vērts paturēt prātā, ka daudziem MI rīkiem nav pieejas visaktuālākajiem datiem, tāpēc rekomendējam šo informāciju pašam iekļaut uzdevuma aprakstā.