Centrālās statistikas pārvaldes dati arī liecinot, ka katra ceturtā Latvijas sieviete piedzīvo fizisku vardarbību. Ņenaševa atzīmēja, ka Saeimā ir 33 deputātes, kas statistiski nozīmējot, ka vismaz astoņas deputātes ir piedzīvojušas vai piedzīvo fizisku vardarbību.
Deputāte arī no tribīnes nolasīja vairākus anonīmus sieviešu stāstus, kas ir piedzīvojušas vardarbību.
Opozīcijas politiķe Linda Liepiņa (LPV), komentējot Ņenaševas runu, apgalvoja, ka ''tikai sieviete, kas patiesībā ir sista un nevis no kaut kāda garāmgājēja, bet sista no sava vīra puses, sista no sava bērna puses, tikai sieviete, kas ir izvarota no sava darba devēja puses, zina pilnīgi noteikti, ka šī konvencija nav ne par vardarbību, ne par izvarošanu, nav ne par sievieti un ne par bērniem''. Deputātes ieskatā, konvencija ir par ''vīriešiem kleitās''.
Deputāts Edvards Smiltēns (AS) akcentēja, ka patlaban ir 4000 vīriešu, kuriem ir piemērots pagaidu aizliegums tuvoties, un no tiem 500 vai 550 pārkāpjot šos aizsardzības noteikumus. Pēc opozīcijas politiķa vārdiem, Valsts policijai palīdzēt apturēt šos varmākas no vardarbības pret sievietēm var elektroniskās izsekošanas aproces, kas par 400 aprocēm izmaksātu 1,2 miljonus eiro. Smiltēns norādīja, ka AS ir šādu priekšlikumu iesnieguši budžeta likumprojektam.
Atbilstoši valdošās koalīcijas iecerei, konvenciju paredzēts apstiprināt ar atrunu, ka tās īstenošanā Latvija piemēros Satversmē ietvertās vērtības, principus un normas, īpaši attiecībā uz cilvēktiesību aizsardzību, sieviešu un vīriešu līdztiesību un laulības, ģimenes, vecāku un bērnu tiesību aizsardzību un atbalstu.