Šodienas redaktors:
Jānis Tereško

Foto un video Mieriņa sarunā ar vēstnieku aicina Ķīnu atbalstīt starptautiskos centienus pret Krievijas agresiju (1)

Daiga Mieriņa tiekas ar Ķīnas vēstnieku
Daiga Mieriņa tiekas ar Ķīnas vēstnieku Foto: Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

Arī Ķīnai būtu aktīvi jāatbalsta kopīgie starptautiskie centieni pret Krievijas agresiju, kas grauj starptautisko tiesību sistēmu, šādu aicinājumu otrdien, 5. decembrī, sarunā ar Ķīnas vēstnieku Latvijā Tanu Sungeņu pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

Foto: Daiga Mieriņa tiekas ar Ķīnas vēstnieku Latvijā Tanu Sungeņu

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, Mieriņa akcentēja starptautiskās sabiedrības atbalsta nozīmīgumu Ukrainas cīņā pret Krievijas agresiju un par demokrātiskām vērtībām, aicinot arī Ķīnu aktīvi atbalstīt kopīgos centienus pret Krievijas rīcību, kas grauj starptautisko tiesību sistēmu.

Tāpat Mieriņa izteica bažas par Krievijas centieniem apiet tai noteiktās sankcijas un aicināja darīt visu iespējamo, lai ierobežotu Krievijas iespējas finansēt karu.

Vēstnieks no savas puses uzsvēra, ka Ķīna ir konsekventi aicinājusi izbeigt karu Ukrainā un iestājas par visu valstu suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī ANO statūtu ievērošanu.

Mieriņa un Ķīnas vēstnieks pārrunāja arī ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas. "Augstu vērtējam līdzšinējo Latvijas un Ķīnas sadarbību ekonomikā, un priecāsimies par plašākām Latvijas eksporta iespējām uz Ķīnu," sacīja Saeimas priekšsēdētāja sarunā ar vēstnieku, kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka, lai gan šobrīd imports no Ķīnas būtiski pārsniedz eksportu, Latvijai ir potenciāls palielināt savu preču eksporta apjomus.

"Mūsu uzņēmēji meklē jaunus preču noieta tirgus, un mēs ceram uz konstruktīvu sadarbību, lai mazinātu tirdzniecību bremzējošus šķēršļus," vēstniekam sacīja Mieriņa. Ķīnas vēstnieks no savas puses uzsvēra interesi veicināt ekonomiskās sadarbības paplašināšanos starp Latviju un Ķīnu.

Ķīnas vēstnieks augstu vērtēja līdzšinējo Latvijas un Ķīnas sadarbību gan divpusējās attiecībās, gan Eiropas Savienības līmenī. Tāpat vēstnieks atzinīgi novērtēja Saeimā izveidoto deputātu grupu sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu.

Puses bija vienisprātis par iespējām veicināt Latvijas un Ķīnas parlamentāro sadarbību. Sarunas laikā tika izceltas arī kultūras sadarbības iespējas, kas kalpo gan savstarpējās izpratnes veicināšanai starp Eiropu un Ķīnu, gan ir ieguldījums tirdzniecības sakaru stiprināšanai.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu