Sabiedrības digitālās prasmes ir būtisks jautājums visā pasaulē, tajā skaitā Latvijā. Tās nepieciešamas, lai cilvēki sekmīgi iekļautos mūsdienu digitālajā sabiedrībā, attīstu savas profesionālās kompetences un būtu konkurētspējīgi darba tirgū, kas tiek digitalizēts arvien vairāk.
Satraucoši ir Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) dati, kas liecina, ka arī Latvijas uzņēmumi digitalizācijas potenciālu izmanto nepilnvērtīgi. Lielākas organizācijas izmanto iespējas pakāpeniski apgūt un ieviest dažādas digitālās tehnoloģijas, bet mazā un vidējā biznesa segmenta rādītāji ir krietni zem ES vidējā līmeņa.
Proti, tikai 15% Latvijas uzņēmumu iegulda darbinieku IKT apmācībās, mākoņpakalpojumus ikdienā izmanto vien 22%, bet mākslīgā intelekta (MI) risinājumus lieto ap 4% uzņēmumu. Šie rādītāji ir vieni no zemākajiem starp ES dalībvalstīm.
Tā rezultātā var tikt būtiski kavēta uzņēmējdarbības attīstība un konkurētspēja. Latvijas uzņēmumu digitalizācijas līmeņa atšķirības no citām ES dalībvalstīm vai pat kaimiņvalstīm ir gana dramatiskas. Igaunijā mākoņservisa pakalpojumus izmanto 51% uzņēmumu, Latvijā uz pusi mazāk – 22%, tādējādi no ziemeļu kaimiņiem atpaliekam vairāk nekā divas reizes.
Jāatzīst, ka gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem ir pieejams plašs klāsts dažādu kursu un resursu digitālo prasmju attīstīšanai, kā arī jau daudz specifiskākas tēmas – IT infrastruktūras optimizēšana, sekmīgu mākoņpakalpojumu un ar mākslīgo intelektu (MI) saistītu risinājumu ieviešana. Mūsu speciālisti un eksperti, izglītojot un apmācot klientus, tiešā veidā veicina organizāciju darba kapacitātes pieaugumu, kas atstāj iespaidu uz šo uzņēmumu darba kvalitāti un efektivitāti, kā arī palīdz optimizēt izmaksas, tādā veidā veicinot uzņēmumu konkurētspēju.