Savukārt otra daļa aptaujāto jeb 55% respondentu nav novērojuši, ka bērnus vai mazbērnus vēlu vakaros traucē vienaudži "WhatsApp" grupās vai citās saziņas platformās, tikmēr 17% norādīja, ka nezina, vai šādas situācijas notiek.
"Bites" korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola skaidro, ka saziņas platformas, tai skaitā "WhatsApp", šobrīd kļuvušas par neatņemamu ikdienas komunikācijas kanālu bērnu un jauniešu vidū, apmainoties ar dienas notikumiem un izklaidējošu saturu. Jaunieši gan aktīvi sūta ziņas, gan veic audio un video zvanus, taču, ja dienas laikā esam raduši komunicēt aktīvi, tad nereti vakaros katram ir savas rūpes un aktīva komunikācija saziņas platformās var novērst uzmanību, piemēram, no mājasdarbu un citu pienākumu pildīšanas mājās, traucēt došanos gulēt.
No aptaujas datiem secināts, ka šādām situācijām var būt pakļauti pat 45% aptaujāto bērni un mazbērni, ņemot vērā, ka 17% vispār nezina, vai tas notiek.
Vaicājot, kāds ir bijis pirmais solis, kā vecāki un vecvecāki ir rīkojušies situācijās, pamanot, ka bērnu vakaros traucē vienaudži saziņas platformās, visbiezāk aptaujātie norādīja, ka pārrunāja saziņas platformas lietošanas noteikumus ar savu bērnu vai mazbērnu, un tā atzina 62% aptaujāto.