"Bet tad, man liekas, var arī nebraukt uz veikalu, jo vairs nav, ar ko braukt uz veikalu," raidījumam norādīja Svetlana. "Tā ir saite ar civilizāciju. Ja nav iztīrīts ceļš, tad ko var? Tas nav tā, ka žēl; tā ir nenormāla nauda."
Rēzeknes novada Sociālajam dienestam un Izglītības pārvaldei ir noteiktas mērķgrupas, kurām pašvaldība ceļu tomēr tīra. Bet Svetlanas vecāki šajās grupās nav iekļauti.
Pašvaldība aizputinātos privātos ceļus iztīra tikai tad, ja pienākusi krīzes situācija, piemēram, ja tas nepieciešams Neatliekamās palīdzības vai glābšanas dienesta piekļuvei.
Maltas apvienības pārvaldē tomēr skaidroja, ka Losu ciematam tuvākais uzņēmējs, kas piedāvā ceļu tīrīšanas pakalpojumus, atrodas tikai 8 kilometru attālumā.
"Tuvākais ir Bekšu ciemā, tur nebūs 20 km attālums. Tas, ka viņi izvēlējās uzņēmēju no Maltas, tā jau ir viņu izvēle," raidījumam skaidroja Rēzeknes novada Maltas apvienības pārvaldes vadītāja vietnieks Gatis Pučka.
Visā Rēzeknes novadā iedzīvotājiem esot vienādas iespējas pirkt ceļu tīrīšanas pakalpojumu.
Pārbaudot informāciju par firmu no Bekšu ciemata, Svetlanas mamma esot sazinājusies ar vairākiem kaimiņu ciema iedzīvotājiem.
Par šo apgalvojumu visi bijuši izbrīnīti.
Vietējie nezinot nevienu uzņēmēju, kurš Bekšos piedāvātu ceļu tīrīšanas pakalpojumus.
Svetlanas mamma vērsusies pie apvienības pārvaldes vadītāja, lai uzzinātu kādu kontaktinformāciju uzņēmumiem, kas tuvākajā apkārtnē piedāvā ceļu tīrīšanu, tomēr nevienu telefona numuru tā arī nav saņēmusi.