Paģiru iemesli ir tikpat dažādi, cik simptomi. Kā skaidro “Apotheka” sertificētā farmaceite Laila Zālīte, alkohols organismā noārdās un pārtop par acetaldehīdu – vielu, kas lielos daudzumos ir toksiska, tiesa, organismā tās koncentrācija parasti nav tik liela, tāpēc tā nav vienīgais paģiru cēlonis.
Alkohols iedarbojas uz smadzeņu aktivitāti miega laikā, tāpēc paģiras daļēji varētu būt arī neizgulēšanās rezultāts. Alkohols arī ietekmē hormonus, kas regulē bioloģisko pulksteni, tāpēc paģiras nereti ir līdzīgas izjauktam diennakts ritmam, kas rodas, piemēram, ceļojumā šķērsojot vairākas laika zonas.
Zināms, ka alkohols var arī izraisīt migrēnu, tāpēc daudziem cilvēkiem var rasties priekšstats, ka viņiem ir paģiras, kaut arī patiesībā tā ir alkohola izraisīta migrēna. Paģiras sākas, kad alkohola līmenis asinīs sāk kristies un, kā uzskata eksperti, simptomi visskarbākie kļūst brīdī, kad alkohols no asinīm ir pazudis pavisam.
Īsi sakot, paģiru atslēga ir “dzeršana, līdz tu esi saindējies”; mazāk svarīgs ir alkohola daudzums, ko tu izdzēri, lai līdz šim stāvoklim nonāktu. Patiesībā vairāki pētījumi liecina, ka cilvēki, kas mēdz iedzert retāk un nedaudz, piedzīvos smagākas paģiras nekā tie, kuri alkoholu lieto daudz un bieži. Tiesa, eksistē arī pētījumi, kas parāda, ka cilvēki, kuriem alkoholisms ir, tā sakot, iedzimts no senčiem, piedzīvo smagākas paģiras nekā citi. Pētnieki saka, ka daži cilvēki līdz alkoholismam nonāk, dzerdami, lai remdētu paģiru simptomus.