atzina bijušais premjers.
Kariņš uzsvēra, ka ne mazāk svarīgs jautājums ir izglītība. Valstī ir augoša plaisa izglītības kvalitātē starp izglītības iestādēm pilsētās un izglītības iestādēm lauku teritorijās. Bijušais premjers piekrita, ka mazākas skolas ir ērtas iedzīvotājiem, taču ir nopietni jāuzdod jautājums, no kāda audzēkņu vecuma ērtības ir jāiemaina pret kvalitāti. Politiķis akcentēja, ka plaisa aug plašumā, jo jauniešiem, kuri mācījušies lauku teritorijās, var būt grūtības iestāties augstskolās vai arodskolās.
"Tie jaunieši, kuriem tas neizdosies, būs darba tirgū nekonkurētspējīgi. Viena daļa, iespējams, emigrēs, lai strādātu mazāk kvalificētus darbu ar lielāku pamatalgu, otra daļa ar laiku varētu kļūt valstij par sociālu izaicinājumu. Darīdami labu bērniem un ģimenēm, nodrošinot atvases ar iespējām mācīties mazākās skolās, kas atrodas tuvāk mājām, mums ir jādomā par līdzsvaru. Tāpat ir jāizvērtē, kā mēs varam gādāt, lai visiem bērniem un jauniešiem būtu līdzīgas kvalitātes izglītība un līdzīgas iespējas dzīvē," pauda Kariņš.
Bijušais premjers norādīja, ka izglītības iegūšana un sekmīga konkurēšana darba tirgū iet roku rokā. Kariņš akcentēja, ka turpmākajos gados valdībai būtu jākoncentrējas arī uz mūžizglītību.
Tāpat bijušais premjers atzīmēja, ka šis ir pirmais budžets, kura veidošanā viņš ir piedalījies, kur finanšu līdzekļi netika dalīti pēc tā, kura politiskā spēka pārziņā ir attiecīgā ministrija. Pēc viņa teiktā, agrākie partneri ir uzstājuši, ka viņu pārstāvētām nozarēm "finansējums pienākas". Jaunā valdība vienojās izvirzīt veselību kā vienu no galvenajām prioritātēm, līdzās izglītībai, iekšējai un ārējai drošībai.