/nginx/o/2023/12/25/15799420t1h544c.jpg)
Ukraina pirmo reizi svin Ziemassvētkus 25.decembrī, kad to dara lielākā daļa pārējās kristīgās pasaules.
This seems to be the first Christmas that Ukraine truly celebrates in the new, western way, on December 24 and 25.
— Illia Ponomarenko 🇺🇦 (@IAPonomarenko) December 24, 2023
I can see it in the streets of this country right now.
We are truly going West where we belong.
On this Christmas Eve, please remember that Ukraine is fighting… pic.twitter.com/8ptpXI3iXQ
Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukraina atteicās no Ziemassvētku svinēšanas 7.janvārī, kā to dara Krievijas pareizticīgā baznīca, un pārgāja uz Ziemassvētku svinēšanu 25.decembrī. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis attiecīgu likumu parakstīja jūlijā. Tajā norādīts, ka Ukrainas tautai ilgu laiku uzspiesta Krievijas ideoloģija teju visās dzīves jomās, arī attiecībā uz Jūlija kalendāra ievērošanu un Ziemassvētku svinēšanu 7.janvārī.
They are the giants to whom we owe the celebration of Christmas in free and unbreakable Ukraine
— Olena Halushka (@OlenaHalushka) December 24, 2023
Photo via Grunt pic.twitter.com/M6CxBRGhPb
Svētdien publicētajā videouzrunā Zelenskis norādīja, ka Ziemassvētkos visa nācija kopīgi lūgsies "par mūsu brīvību, par mūsu uzvaru, par mūsu Ukrainu". "Mēs visi kopā svinam Ziemassvētkus. Vienā datumā, kā viena liela ģimene, kā viena tauta, kā viena vienota valsts," sacīja Zelenskis.
"Mēs uzskatām, ka Ziemassvētkus patiešām vajadzētu svinēt kopā ar visu pasauli, tālu, tālu no Maskavas," ziņu aģentūrai AFP norādīja Odesas iedzīvotāja Olena, kura kopā ar daudziem citiem Ziemassvētku vakarā apmeklēja dievkalpojumu Kristus dzimšanas katedrālē.
"Mēs tiešām vēlamies svinēt jaunā veidā. Šie ir svētki kopā ar visu Ukrainu, ar mūsu neatkarīgo Ukrainu. Tas mums ir ļoti svarīgi," sacīja sieviete.
Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas Ukrainas pareizticīgā baznīca oficiāli atdalījās no Krievijas pareizticīgās baznīcas. Pēc šķelšanās daudzi priesteri un pat veselas draudzes pārgāja no vienas baznīcas uz otru, un jaunā Ukrainas Pareizticīgā baznīca strauji attīstās un ir pārņēmusi vairākas ar Krieviju saistītas baznīcas ēkas.
Border Guards sing a Ukrainian carol Shchedryk (known as Carol of the Bells in the English-speaking world) at Sophia square in Kyiv.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) December 24, 2023
The singer, Oleksii, used to be a music teacher, now he defends Ukraine. His wife Mariia played the guitar. pic.twitter.com/NBNhI4EuLP
Svētā Mihaila Zelta kupola klosterī, kas ir jaunās neatkarīgās Ukrainas pareizticīgās baznīcas galvenā katedrāle, svētdienas vakarā ticīgie pulcējās uz dievkalpojumu, ko vadīja baznīcas metropolīts Epifānijs.
Ukraiņi visā pasaulē atbalsta Ziemassvētku svinēšanu 25.decembrī. Arī Ukrainas Grieķu-katoļu baznīca nolēma rīkot Ziemassvētku dievkalpojumus 25.decembrī.