Pēc ārlietu ministra paustā, Latvijas pieeja nemainīgi balstās uz demokrātijas, cilvēktiesību aizsardzības un starptautisko tiesību principu ievērošanu. Latvijas ārpolitika ir vienota un tā tiek īstenota ciešā sadarbībā ar Valsts prezidentu, Saeimu, Ministru prezidenti, nozaru ministrijām, pašvaldībām, sociālajiem partneriem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Ārpolitikā tiek saglabāta kontinuitāte.
Ārlietu ministra ieskatā, paaugstinātās starptautiskās spriedzes apstākļos Latvija ir veikusi pamatīgu darbu, lai stiprinātu iekšējo un ārējo drošību, kur svarīga loma ir vienotas ārpolitikas īstenošanai. Viņš uzsver, ka Latvijai nav tiešu militāru draudu, ir nodrošināta iekšējā stabilitāte un apstākļi ekonomiskās izaugsmes un iedzīvotāju labklājības veicināšanai. Tāpat veikti būtiski ieguldījumi valsts drošības stiprināšanā, aizsardzības budžets sasniedz 2,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), veiksmīgi uzsākts valsts aizsardzības dienests, kā arī palielināts bruņoto spēku sastāvs un uzlabotas to spējas.
Kariņš akcentē, ka tiek īstenotas jaunu aizsardzības sistēmu iegādes - pretgaisa aizsardzība, krasta aizsardzība un raķešu artilērija, kā arī jaunas militārās infrastruktūras izbūve. Viņa vērtējumā, būtiski ir palielinājusies NATO sabiedroto militārā klātbūtne gan karavīru, gan militārās tehnikas skaita ziņā. Somijas iestāšanās NATO un Zviedrijas drīzā iestāšanās nostiprina Baltijas jūras reģiona un visas Eiroatlantiskās telpas drošību.
"Latvija turpināja sniegt visaptverošu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju. Latvija sniegtā palīdzība sasniedza 0,85% no IKP, ir pausts stingrs atbalsts Ukrainas integrācijai ES un NATO. Latvija ir veicinājusi tālāku Krievijas starptautisko izolāciju un iestājusies par Krievijas saukšanu pie atbildības par agresijas un kara noziegumiem," norādīts ziņojumā.
Jau vēstīts, ka Kariņš trešdien izskatīšanai Ministru kabinetā iesniedza ikgadējo ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un ES jautājumos.
Ziņojums sagatavots saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, kurš nosaka, ka ziņojums iesniedzams Saeimā līdz 16.janvārim un tiek izskatīts Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienai tuvākajā Saeimas sēdē.