"To priekšā atkāpsies apbrīna un cieņa par ukraiņu tautas varonību un izlietajām asinīm. Priekšplānā izvirzīsies finanšu kontribūciju lielums, graudi, kravu pārvadājumi, olas, augļi, dārzeņi, veterināri sanitārie standarti, diplomu savstarpējā atzīšana. Šo sarunu loģiku ukraiņiem ir jāapzinās, jāsakož zobi un, nelolojot ilūzijas, sīksti jāiet uz priekšu," sacīja politiķe.
Viņa uzsvēra, ka arī ES institūcijām ir jāsagatavojas uzņemt jaunas dalībvalstis. To apzinās gan Eiropas Komisija, gan dalībvalstis, kuras sākušas konsultēties par ES institūciju un politiku reformu. Pēc Kalnietes paustā, līdzīgas apspriedes notika arī pirms iepriekšējā paplašināšanās viļņa, kad tika pārskatīti līgumi. Toreiz nākamās dalībvalstis, arī Latvija, piedalījās sarunās par reformām. EP deputātes ieskatā, tas būtu pareizi un taisnīgi, ja kandidātvalstis tiktu aicinātas piedalīties arī šoreiz.
"Līdzšinējā pieredze rāda, ka ES līgumu maiņa ir lēns un celmains process. Gan tāpēc, ka par reformām ir jāvienojas pēc vienprātības principa, gan tāpēc, ka līgumu izmaiņas ir jāratificē dalībvalstīm. Dažās to apstiprināšanai ir nepieciešams referendums," skaidroja politiķe.
Viņasprāt, jau tagad sāk iezīmēties valstis, kuras varētu izmantot institucionālo reformu, lai vilcinātu paplašināšanās procesu, tāpēc Ukrainas draugu kopienas valstīm ir jāstrādā intensīvi un neatlaidīgi starptautiskos forumos un divpusēji, pārliecinot "negribētājas un izvairīgās" valstis. Tāpat kā to darām, politiski atbalstot un veicinot Ukrainas uzņemšanu NATO.