“Verbālā un psiholoģiskā vardarbība bija sliktāka nekā fiziskā piekaušana. Sitieni bija tikai fiziskas sāpes, un ar tām tu iemācies tikt galā, tu iemācies tās pieņemt. Bet psiholoģiskā un emocionālā vardarbība ir tas, kas mūs attālināja vienu no otra,” teica aktieris.
Kas kopīgs Bilam Klintonam, Markam Zakerbergam un Kianu Rīvsam
Viņi visi ir ne tikai veiksmīgi savās darbības jomās, bet visi arī cieš no krāsu akluma. Tā ir nespēja normālā apgaismojumā saskatīt un atšķirt kādu konkrētu krāsu, krāsas vai to toņus. Šī īpatnība bieži tiek saukta par daltonismu, taču īstenībā daltonisms ir tikai nespēja uztvert sarkanu krāsu.
Jāpiebilst, ka krāsu aklums bieži ir iedzimts, taču to var izraisīt tīklenes, redzes nerva vai centrālās nervu sistēmas slimības.
Sociālā tīkla “Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs ir daltoniķis, kas neatšķir zaļu un sarkanu krāsu. Vienīgā krāsa, kuru viņš spēj saskatīt visā pilnībā, ir zilā. Iespējams, tieši šīs viņa redzes īpatnības dēļ “Facebook” lietotāji visā pasaulē sociālo tīklu atpazīst pēc noformējumā izmantotās zilās krāsas.
No šī daltonisma veida cieta arī slavenais rakstnieks Marks Tvens (1835–1910). Tā piemīt arī britu kroņprincim Viljamam, vairāku populāru filmu, tostarp “Pirmsākums”, “Tumšais bruņinieks”, “Starp zvaigznēm” un “Openheimers” režisoram Kristoferam Nolanam, aktierim Kianu Rīvsam un daudziem citiem slaveniem cilvēkiem.
Arī 42. Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Bils Klintons, kurš vadīja valsti no 1993. līdz 2001. gadam, cieš no krāsu akluma. Viņam ir grūtības atšķirt zaļu un sarkanu krāsu, taču viņš spēj saskatīt zilu un dzeltenu. Jāatzīmē, ka Klintons nav vienīgais ASV vadītājs, kuram bija redzes traucējumi. Proti, 26. šīs valsts vadītājs Teodors Rūzvelts (1858 –1919), būdams amatā, pēc boksa cīņas zaudēja redzi vienā acī.