Ziemeļkoreja piektdien divu Dienvidkorejas salu tuvumā izšāvusi vairāk nekā 200 artilērijas šāviņu, un tādēļ Seula devusi rīkojumu par iedzīvotāju evakuāciju, paziņojusi Aizsardzības ministrija un vietējās amatpersonas.
Ziemeļkorejas artilērija apšauda Dienvidkorejas ūdeņus
Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija informēja, ka piektdien no plkst.9 līdz plkst.11 (ceturtdien no plkst.22 līdz pusnaktij pēc Latvijas laika) Ziemeļkorejas armija izšāvusi ap 200 šāviņu Pennjando un Janphando salu ziemeļu apkaimē.
Janphando vietējās amatpersonas apstiprināja, ka preventīvi dots rīkojums civiliedzīvotāju evakuācijai.
Dienvidkorejas Janphando atrodas Dzeltenajā jūrā apmēram 80 kilometrus uz rietumiem no Inšeonas un 12 kilometrus uz dienvidiem no Ziemeļkorejas Hvanhedo provinces krasta līnijas.
Par evakuāciju paziņoja arī Pennjando amatpersonas, piebilstot, ka ir saņēmušas informāciju par gaidāmām Dienvidkorejas armijas jūras spēku mācībām.
2010.gada novembrī Phenjana izšāva 170 artilērijas šāviņus uz Janphando, nogalinot četrus cilvēkus, no kuriem divi bija civiliedzīvotāji. Tas bija pirmais Ziemeļkorejas uzbrukums Dienvidkorejas civiliedzīvotājiem kopš 1950.-1953.gada Korejas kara.
Tagad atkal Seulas un Phemjanas attiecības ir saasinājušās un nonākušas pēdējo desmit gadu laikā zemākajā līmenī.
Gada nogalē notikušajā politikas sanāksmē Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns brīdināja par kodoluzbrukumu Dienvidkorejai un aicināja uzkrāt valsts militāro arsenālu pirms bruņota konflikta, kas, kā viņš izteicās, varētu "izcelties jebkurā brīdī".
Kims apsūdzēja ASV par "dažāda veida militāro draudu" radīšanu un deva rīkojumu saviem bruņotajiem spēkiem uzturēt "visaptverošas kara reaģēšanas spējas".
Kā tika secināts sanāksmē, "skaidrs ir fakts, ka Korejas pussalā jebkurā brīdī var izcelties karš, jo ienaidnieki neapdomīgi rīkojas, lai iebruktu Ziemeļkorejā".
Cenšoties atturēt Phenjanu, Vašingtona Dienvidkorejas ostas pilsētā Pusanā izvietojusi kodolzemūdeni un kopā ar Seulu un Tokiju veikušas mācības ar saviem tāla darbības rādiusa bumbvedējiem.
Ziemeļkoreja paziņojusi, ka Vašingtonas stratēģisko ieroču, piemēram, bumbvedēju B-52, izmantošana kopīgajās mācībās Korejas pussalā ir "apzinātu kodolkara provokācija".