Amerikāņu analītiskais centrs CSIS pauž, ka KN-23 var izmantot uzbrukumiem mērķiem 690 kilometru attālumā. Raķetes versija, kuras svars ir ap 500 kg, var nolidot līdz 450 kilometru lielu attālumu.
Pirmo reizi raķete demonstrēta Ziemeļkorejas parādē 2019. gadā. Tā tiek palaista no mobilas palaišanas iekārtas, un tā lido pa kvaziballistisku trajektoriju, sasniedzot 60 kilometru augstumu, pirms uzbrūk mērķim. Tā ir līdzīga Krievijas raķetei “Iskander”, tāpēc eksperti šaubās, vai Ziemeļkoreja pati ir radījusi šo raķeti, vai arī tajā iesaistīta palīdzība no ārvalstīm.
Otrā raķete ir KN-24. Tās darbības rādiuss ir 410 kilometri, svars – ap 400-500 kg. Šī raķete arī prezentēta 2019. gadā, ar to veikti četri izmēģinājumi un ārēji tā atgādina amerikāņu ATACMS. Tās vērtība varētu būt ap 1,5 miljoniem dolāru.
Vēl viens iespējamais variants ir “Hwasong” - korejiešu modificēts padomju ballistiskais komplekss “Skad” (R-17 “Elbrus”). Tās pastāv dažādās versijās (attālums no 300 līdz 1000 km, svars no 500 līdz 960 kg), un tās sen tiek ražotas Ziemeļkorejā.
Kērbijs norāda, ka Ziemeļkoreja par palīdzību Krievijai vēlas iegūt jaunākos iznīcinātājus un raķetes pretgaisa aizsardzības sistēmām, bruņutehniku, aprīkojumu un materiālus ballistisko raķešu un cita bruņojuma ražošanai.
Kā Krievija var izmantot Ziemeļkorejas raķetes?
Pēc Kērbija teiktā, uzbrukumā Zaporižjas apgabalam raķete nokrita uz lauka. Izdevums “38. North” KN sērijas raķešu precizitāti vērtē ar 100-200 metru precizitāti. Zemās precizitātes dēļ šīs raķetes var izmantot, lai terorizētu mierīgos iedzīvotājus.