Plānveida inspekcijas laikā Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC-2) otrā energobloka tvaika turbīnas ģeneratorā savlaicīgi konstatēti defekti, informēja "Latvenergo" pārstāvji.
Konstatēti defekti vienā no TEC-2 blokiem
Sadarbībā ar iekārtu ražotāju "Siemens" norisinājās plānveida inspekcijas, kuru laikā konstatētie defekti neļāva turpināt drošu turbīnas ekspluatāciju, kā arī, jau praktiski uzsākot remontu, konstatēts papildu darbu apjoms.
"Siemens" defektu novēršanu veica intensīvā darba režīmā, to sarežģītības dēļ piesaistot papildspēkus un savus ārvalstu ekspertus. Šobrīd notiek iekārtu pēdējās pārbaudes pirms darbības atsākšanas, norāda uzņēmumā.
"Latvenergo" pārstāvji norāda, ka veic drošai ekspluatācijai nepieciešamas regulāras apkopes un inspekcijas, remontus, kas uztur staciju ilgtspēju.
Vienlaikus "Latvenergo" ražotnes remonta laikā ir sekmīgi darbojušās tirgū, nodrošinot Latvijai elektroenerģijas eksporta pozīcijas, paralēli remontam vienā no TEC blokiem. Tāpat TEC ir nodrošinājis pieprasīto siltumslodzi, kas garantē apkuri Rīgai aukstajā laikā.
Saeimas "Apvienotā saraksta" (AS) frakcija iesniegusi pieprasījumu ekonomikas ministram Viktoram Valainim (ZZS) un klimata un enerģētikas ministram Kasparam Melnim (ZZS), lūdzot skaidrot "Latvenergo" energobloku dīkstāvi un ar to saistītos zaudējumus tautsaimniecībai.
Opozīcijas partija uzskata, ka "Latvenergo" nebija pienācīgi sagatavojusi savas TEC ražotnes stabilam un drošam darbam ziemas periodā.
"Remontu plānošana vai nespēja tos pabeigt īsos termiņos laikā, kad klimatiskie apstākļi un elektroenerģijas patēriņa pieaugums pieprasa mobilizēt visas iespējamās jaudas, lai nepieļautu elektrības deficītu un tās cenas strauju pieaugumu, liecina par tuvredzīgu un nesaimniecisku politiku," pieprasījumā pauž frakcija.
AS atzīmē, ka "Latvenergo" TEC nespēja nodrošināt pilna apmēra enerģijas ražošanu tās visaugstākā pieprasījuma brīžos rada arī lielus, miljonos mērāmus zaudējumus.
"Latvenergo" koncerna apgrozījums 2023.gada deviņos mēnešos bija 1,537 miljardi eiro, kas ir par 30,9% vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, savukārt grupas peļņa pieauga 2,7 reizes un bija 283,4 miljoni eiro. Savukārt "Latvenergo" apgrozījums 2022.gadā palielinājās 2,1 reizi, sasniedzot 1,231 miljardu eiro, bet kompānijas peļņa pieauga 2,6 reizes un bija 209,362 miljoni eiro.
"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.