Ņemot vērā, ka atbalsta kopējā summa ir gana liela, meža īpašniekiem būtu ieteicams apsvērt savas iespējas piedalīties šajā programmā. Skaidrs, ka šī programma nesegs visas izmaksas par 100%, taču tā ir pietiekami liela, lai raisītu interesi mežu sakopt un uzlabot sava meža kvalitāti.
“Salīdzinot ar iepriekšējo atbalsta periodu, pieteikšanās atbalstam ir kļuvusi vienkāršāka. Līdz 2. februārim laika nav daudz, tādēļ ir jārīkojas ātri un jāsāk ar plānoto darbību saskaņošanu ar Valsts meža dienestu. Būtu vērts piebilst, ka atbalstam meža atjaunošanai var pieteikties tie mežu īpašnieki, kuru mežus pagājušajā gadā papostīja vētras, vai arī tie gāja bojā mizgraužu izplatības dēļ. Tā ir iespēja, kā tikt pie atbalsta, lai sakoptu vētrās bojātās teritorijas,” uzsver Muižnieks.
Muižnieka ieskatā, atbalsta programma ir kā stimuls, lai veidotu ražīgākus un kvalitatīvākus mežus Latvijā.
Iesniegto projektu īstenošanas termiņš, ja tiek veikta jaunaudžu retināšana un/vai meža ieaudzēšana vai nomaiņa (bez turpmākās kopšanas), ir 2025. gada 1. aprīlis. Savukārt papildu agrotehniskās kopšanas gadījumos – 2027. gada 1. aprīlis.
Aktivitāšu mērķis ir veikt meža ieaudzēšanu, bojāto audžu atjaunošanu un nomaiņu, kā arī paredzēt ieaudzēto platību kopšanu un jaunaudžu retināšanu.
Projektu pieteikumi ir jāsniedz LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā. Detalizētāka informācija par šīs kārtas nosacījumiem ir pieejama dienesta tīmekļvietnē. Tālrunis uzziņām +371 67095000.
Atbalstu iespējams saņemt Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā plāna 2023.-2027. gadam ietvaros.
LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.
Raksts tapis sadarbībā ar PEFC