Apzinoties ikvienas izglītības iestādes nozīmību attiecīgās teritorijas un iedzīvotāju dzīvē, pašvaldība vairākkārt konsultējusies ar IZM par skolu tīkla attīstības plāniem valstī un Talsu novadā, lai saprastu, kā salāgot IZM noteiktos kritērijus ar pašvaldības budžeta iespējām, ilgtermiņā nodrošinot novada skolēniem kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību, skaidro Fedko.
Janvāra kārtējā domes sēdē 25.janvārī tiks skatīti jautājumi par Lībagu, Virbu un Pūņu skolu reorganizāciju un Kolkas skolas likvidāciju, savukārt lēmumi par Valdemārpils un Mērsraga vidusskolu turpmāko statusu tiks pieņemti pēc tam, kad IZM būs izstrādājusi finansēšanas modeļa "Programma skolā" ieviešanai nepieciešamos Ministru kabineta noteikumus un grozījumus Izglītības likumā.
Kā vēstīts, IZM noteiktā prasība skolēnu skaitam vidusskolas posmā ir 60 skolēni. Šogad Mērsraga vidusskolas 10.klasē mācās seši skolēni, 11.klasē - 17 un 12. klasē - seši skolēni, savukārt Valdemārpils vidusskolas 10.-12.klašu grupā ir 36 bērni, tajā skaitā 13 - 10.klasē, 11 - 11.klasē un 12 - 12.klasē.
Mainoties finansējuma modelim, lai nodrošinātu vidusskolas klašu posmu Mērsragā un Valdemārpilī, no pašvaldības gadā būtu nepieciešami 131 028 eiro katrai skolai.
Iepriekš Sociālo, izglītības, kultūras un sporta komitejā deputātu vairākums atbalstīja lēmumu no 2026.gada 1.septembra reorganizēt Mērsraga un Valdemārpils vidusskolu par pamatskolu. Ja reorganizācijas process tiek uzsākts, tad valsts nodrošina nepieciešamo finansējumu pilnā apmērā līdz reorganizācijas beigām.
Jautājums par skolu reorganizāciju tiks pieņemts Talsu novada pašvaldības domes sēdē 25.janvārī plkst.9.