Piederība eirozonai ir palīdzējusi pārdzīvot virkni satricinājumu un palikt stipriem arvien nestabilākajā, naidīgākajā un sadrumstalotākajā pasaulē, pauda Dombrovskis, norādot, ka dalība eirozonā rada lielāku uzticamību, kas savukārt samazina aizņēmumu izmaksas un lielāku stabilitāti ekonomikā.
Tostarp viņš minēja, ka visā Covid-19 pandēmijas laikā trīs mēnešu procentu likmes eirozonā saglabājās salīdzinoši zemas, salīdzinot ar likmēm ārpus eirozonas valstīm, piemēram, Ungāriju un Poliju. Taču atšķirība būtiski palielinājās pēc 2022.gada februāra, kad Krievija sāka militāro ofensīvu pret Ukrainu - procentu likmes valstīs ārpus eirozonas pieauga straujāk nekā eirozonā.
Dombrovskis skaidroja, ka procentu likmes ir pieaugušas, lai novērstu augsto inflāciju, kas nozīmē, ka Eiropas Centrālās bankas (ECB) politika ir bijusi veiksmīga. Inflācija samazinās visā eirozonā - arī Latvijā, kur šoks bija īpaši liels, ņemot vērā valsts augsto pakļautību energoresursu cenu kāpumam.
Monetārās un fiskālās politikas mijiedarbība ir ļāvusi samazināt inflāciju, neradot lielu ekonomikas lejupslīdi, pauda Dombrovskis, piebilstot, ka šajā kontekstā eirozonas ekonomika ir parādījusi būtisku noturību, jo īpaši pateicoties labai politiku kombinācijai, tomēr to nevar tik skaidri teikt par dažām dalībvalstīm ārpus eirozonas, kur ekonomiskie riski ir augstāki, un ilgtermiņa procentu likmes ir būtiski lielākas nekā eirozonā.
Dombrovskis uzsvēra, ka laikā, kad eiro dzima pēc aukstā kara, pasaule bija samērā mierīga un stabila vieta, bet mūsdienu pasauli raksturo liela varas sāncensība. Ietekmes modeļi mainās gan starp reģioniem, gan kontinentiem, visā pasaulē redzams protekcionisma pieaugums. Šādos nemierīgajos un mainīgos laikos ES var sasniegt daudz vairāk, ja tās dalībvalstis rīkojas kopā un saglabā vienotību, lai aizsargātu viena otru, un eiro ir galvenais elements, kas ir Eiropas vienotības un spēka pamatā.