15. februārī no plkst. 10.00 notiks starptautiska konference “Digitālā pratība pirmsskolā”, kuras laikā eksperti no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas dalīsies pieredzē par to, kā veidot mūsdienīgu un bērniem saistošu digitālo mācību līdzekļu saturu, kas palīdz satura apguvē jau pirmsskolā.
Notiks konference par jēgpilnu tehnoloģiju lietojumu pirmsskolās
Ikviens interesents aicināts sekot līdzi konferences norisei Facebook.com lapā HappyKids.lv.
Konferences organizatori uzsver, ka tā paredzēta ne tikai pedagogiem, pirmsskolu vadītājiem, topošajiem pedagogiem un pašvaldību izglītības pārvalžu pārstāvjiem, bet ikvienam, kuru interesē izglītības joma, īpaši pirmsskolas izglītība. Konferences dalībnieki sniegs ieskatu ārvalstu prakses piemēros un inovatīvos risinājumos, kā nodrošināt aizraujošas rotaļas un radošu mācību procesu, atbilstošu kompetenču izglītībai, kā arī veicināt paradumu maiņu, piemēram, atkritumu šķirošanu, pārtikas atkritumu daudzuma samazināšanu u.tml.
Starp konferences runātājiem būs gan pedagogs un piecu bērnu tēvs Hanss Jakobs Sunnbijs (Hans Jacob Sundby) no Norvēģijas, kurš vada "Dibber" (Latvijā zīmols pazīstams kā "CreaKids") pirmsskolu tīklu 10 pasaules valstīs un uzsver pirmsskolas nozīmi ikviena bērna attīstībā, gan digitālās transformācijas un inovāciju eksperts Marvins Desouza (Marvin Dsouza), kurš skaidros, kādas priekšrocības sniedz tehnoloģiju integrēšana izglītības procesā.
“Runājot par tehnoloģiju iekļaušanu izglītības procesā, jāapzinās, ka bērni, kuri šobrīd mācās pirmsskolā, sākumskolā vai pamatskolā, ir piedzimuši ar tehnoloģijām. Tā dēvētie digitālie mazuļi, kuri prasmes lietot tehnoloģijas nereti iegūst ātrāk nekā prasmi staigāt vai runāt. Lai ieinteresētu šos bērnus kvalitatīvā mācību procesā, būtiska loma ir tieši tehnoloģijām, kas palīdz vizualizēt (veidot projekcijas) un labāk izprast teju ikvienu tēmu. Būtiski, ka digitāla mācīšanās nenozīmē biežāku ierīču lietošanu – tieši to vēlamies skaidrot arī konferencē,” stāsta konferences organizatore, pirmsskolas “CreaKids” vadītāja Daina Kājiņa.
Kamēr daudzviet pasaulē tiek diskutēts par tehnoloģiju negatīvo ietekmi uz mācību sniegumu dažādos vecuma posmos, konferences mērķis ir akcentēt jēgpilnu tehnoloģiju izmantošanu, kas nozīmē nevis laiku pie viedierīcēm vienatnē, bet grupu darbus, kolektīvus projektus un citas līdzīgas aktivitātes. Izmantojot tehnoloģijas pārdomāti, tās palīdz veicināt fizisko aktivitāti, praktisku darbošanos un radošumu.
Lai sekotu līdzi konferences norisei tiešsaistē, nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija vai dalības maksa.