Tomēr arī 2016.gadā pieņemtie pārējie grozījumi deva signālu personām, kuras sadarbojas ar Krievijas specdienestu, ka par to draudēs sods, līdz ar to šāda sadarbība vai nu mazinājās, vai tika vairāk slēpta, atzīmēja NDK vadītājs. Vēlāk veiktas arī papildu izmaiņas Krimināllikumā.
2022.gadā pieņemtie grozījumi Politisko partiju likumā arī nodrošina iespēju valsts drošības iestādēm, prokuratūrai vajadzības gadījumā vērsties pret partijām, ja tiek konstatēta pret Latviju vērstas darbības, atzīmēja Latkovskis.
Kā ziņots, nopludinātas elektroniskā pasta sarakstes liecina, ka Ždanoka vismaz kopš 2004.gada regulāri atskaitījās FSB darbiniekiem par savām aktivitātēm un lūdza naudu pasākumu rīkošanai, tomēr viņa pati noliedz sadarbību ar Krievijas izlūkdienestu, bet no savām kontaktpersonām dēvē par jaunības draugu, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica". E-pastu sarakste nonākusi Krievijas pētnieciskā izdevuma "The Insider" rīcībā, bet tas informācijā dalījies ar "Re:Baltica", igauņu portālu "Delfi" un Zviedrijas laikrakstu "Expressen".
Ždanoka savā paziņojumā masu medijiem nav noliegusi e-pastu autentiskumu, bet uzsvaru likusi uz to, ka uzskatot par nepieņemamu komentēt ar hakeru palīdzību iegūtu personīgu dokumentu saturu. Viņa arī mediju publikāciju mēģina sasaistīt ar viņas it kā "antifašistisko darbību".
Savukārt VDD atgādinājis, ka līdz 2016.gadam Latvijas normatīvais regulējums neparedzēja kriminālatbildību par palīdzību ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas valsti, tāpēc masu mediju publicētā informācija par laiku no 2005. līdz 2013.gadam nekvalificējoties kā noziegums.