Tomēr Valsts policija ir pretējās domās, jo vīrietis jau pusaudža vecumā ir izcietis cietumsodu par izvarošanu.
Vien 23 gadu vecumā vīrietis jau sešus gadus ir pavadījis ieslodzījumā, informēja policija.
Arī prokurors piekrīt, ka šādi varmākas jāuztver nopietni, un šis gadījums to kārtējo reizi pierāda. "Jāsaka milzu paldies policijas darbiniekiem, kuri devās no Jēkabpils uz Rīgu. Informācijas apmaiņa bija teicama," skaidroja Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Aigars Bičušs.
Piektdien, 2. februārī, tiesa piemēroja aizturētajam policijas prasīto drošības līdzekli – apcietinājumu. "Manuprāt, tiesnesim būs ļoti grūti argumentēt, kāpēc nepiemērot apcietinājumu," sprieda prokurors.
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzsvēra, ka pret varmākām tiek ieturēta nulle tolerances, un policija to pašu sagaida no tiesnešiem.
"Mēs esam būtībā pieteikuši karu varmākām. Un grozījumi likumā par vajāšanu, par draudiem, par pagaidu aizsardzības pārkāpumu ļauj mums iedarbināt citus mehānismus," teica Ruks.
Ja policijas prasīto sankciju vietā tiesa piemēro maigākus līdzekļus, tad policija ir bezspēcīga. Šajā gadījumā tikai par mata tiesu izšķīrās tas, ka nenotika jaunās sievietes slepkavība vai sakropļošana. "Mums vakar izdevās novērst lielu nelaimi," pauda policijas pārstāve.