Lielākās viedokļu sadursmes bijušas saistībā ar jauno Kopējo Lauksaimniecības politiku, pēc kuras tagad dala subsīdijas. Tās ir lielākas, izpildot noteiktas vides prasības. Nesen konsultatīvā padome nobalsoja, ka trūkstošo naudu graudkopības aktivitātēm neatņems bioloģiskajām ekoshēmām (kā bija ierosināts), bet gan solidāri ieturēs no visiem platībmaksājumu saņēmējiem. Strīdus izraisa arī aicinājums vairāk turēties pie Eiropas kursa, kas uzsvaru liek uz atbalstu mazām un vidējām saimniecībām.
“Zemnieku saeimas” līderis Lazdiņš iesaka likvidēt konsultatīvo padomi. Bet, neizveidojot vietā citu koleģiālu struktūru, tas dotu lielāku iespēju ietekmēt procesus organizācijām, kam ir vairāk līdzekļu lobija darbam, kā tas ir “Zemnieku saeimai”.
Tās pēdējais iesniegtais gada pārskats (2022. g.) rāda, ka biedru naudās saņemti 166 tūkstoši eiro, ziedojumos - 24 tūkstoši eiro (kopā ar mērķziedojumiem - vairāk), vēl 293 tūkstoši eiro piesaistīti no Eiropas fondiem un 21 tūkstotis eiro – finansējums no Zemkopības ministrijas.
No budžeta naudas 2023. gadā finansējumu saņēma desmit nozares nevalstiskās organizācijas, tās ir arī konsultatīvajā padomē. “Latvijas Jauno Zemnieku klubs”, “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija”, “Zemnieku saeima”, “Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija”, “Latvijas Zemnieku Federācija” un “Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija” katra pa 25 tūkstošiem eiro, “Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija” 40 tūkstošus eiro, “Lauksaimnieku apvienība” 15 000 eiro, “Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija” 4500 eiro. Vislielāko summu – 241 700 eiro saņem LOSP, kas tālāk ar 40 tūkstošiem atbalsta virkni mazākas organizācijas un reģionālas apvienības. Savukārt 51 tūkstoti LOSP iemaksā starptautiskā organizācijā Copa Cocega kā dalības maksu par visām Latvijas biedrībām.