Vispirms Vederņikovs plāno cīnīties pret tā saukto Krievijas mobilo sakaru apspiešanu, ko veic Igaunijas operatori. Viņš uzskata, ka Igaunijas operatori pārkāpj parakstītās vienošanās par frekvenču izmantošanu pierobežas zonās. Tajā pašā laikā pēdējos gados līdzās bāzes stacijām, kas jau atrodas Pleskavas apgabala mazajās apdzīvotajās vietās, ir uzstādīti vēl gandrīz 100 masti. Igaunijas pusē šāda aktīva būvniecība nav notikusi.
Neraugoties uz to, Vederņikovs uzskata, ka Krievijā ir pasaulē stingrākie standarti mobilo sakaru raidītāju jaudai, tāpēc Igaunijas bāzes stacijas slāpējot Krievijas signālu.
"ASV un Eiropā atļautā robeža ir desmit reižu augstāka," teica Vederņikovs, piebilstot, ka "jautājums nav tik daudz par ērtībām, bet gan par valsts un informācijas drošības nodrošināšanu".
Viņš detalizētāk nekomentēja par to, kuru teritorija pie robežas apdraudētu ārvalstu elektromagnētiskie lauki, bet secināja, ka starptautisko vienošanos izpilde ir jāaptur un Krievijas raidītāju jauda jāpalielina vairākas reizes.
Pašlaik visi galvenie mobilo sakaru operatori Pleskavas apgabalā - MTS, "MegaFon", "Beeline" un "Tele2", var izvietot savas ierīces vienās bāzes stacijās. Iepriekš katrs mobilo sakaru tornis varēja piederēt tikai vienam operatoram. Tagad tie savstarpēji dalās infrastruktūrā.
Turklāt Pleskavas apgabala mobilo sakaru uzņēmumi izmanto arī Krievijas lielākā mājas interneta operatora "Rosteļekom" izveidoto tehnoloģisko infrastruktūru. Tas nozīmē, ka šādā veidā tiek traucētas Igaunijas frekvences ar visu pasauli.
Igaunijas telekomunikāciju uzņēmumi esošo situāciju nav komentējuši. Piemēram, "Telia" paskaidroja, ka, tā kā šis ir politisks jautājums, ir jāvēršas pie Patērētāju tiesību aizsardzības un tehniskā regulējuma iestādē (TTJA).