Pats Sirenko stāstīja, ka “divas dienas pēc “speciālās operācijas” (kā oficiāli dēvē karu Ukrainā) sākuma viņa biznesa partneris Bomis pieprasījis, lai Krievijas bizness tiktu slēgts – viss tiktu pārdots, bet iegūtā nauda tiktu ieguldīta kriptovalūtās”, taču Sirenko atteicies.
Sirenko uzstāj, ka pēc kara sākuma Bomis “sācis palīdzēt nacionālistiem Ukrainā”, bet vienā no Bomim piederošajiem īpašumiem Latvijā atvērts rehabilitācijas centrs ukraiņiem. Pēc Sirenko teiktā, Bomja maizes ceptuves mājaslapā ilgi bijis redzams baneris Ukrainas karoga krāsās, kas vedis uz kādu “latviešu sabiedrību Ukrainas atbalstam”, kas vācot naudu droniem Ukrainai. “Meduza” nevarēja šo informāciju apstiprināt – pēc arhīva datiem, pēdējos gados “Lielezera” mājaslapā tādi baneri nav bijuši.
Sirenko arī stāstīja, ka 2022. gada rudenī, kad Krievijā tika izsludināta mobilizācija, uz karu Ukrainā aizbrauca vairāki “Rižskij hļeb” darbinieki. Kompānija arī piešķīrusi “solīdus” līdzekļus munīcijas iegādei. Pēc Sirenko teiktā, viņš Bomim sūtījis vēstuli, cenšoties noskaidrot latviešu kolēģa reakciju uz šo lēmumu, taču atbilde nav saņemta.
“Mēs par kompānijas naudu pirkām kompānijas darbiniekiem - karavīriem munīciju, bet ģimenēm piešķīrām naudas palīdzību,” teica viņš. Pēc tam gan Bomja pārstāvji draudējuši kompānijas vadībai ar krimināllietu par uzņēmuma naudas izšķiešanu.
Krievijas biznesmenis saka, ka Bomis ir atteicies pārdot Sirenko savu biznesa daļu, tā vietā atsūtījis juristu komandu, kas sāka pārbaudīt kompāniju.
“Pirmo reizi nācās kopēt vairāk nekā miljonu lapu – visu grāmatvedību, juridisko nodaļu un personāla daļu iesaistījām šajā darbā. Salauzām četras kopēšanas mašīnas,” teica Sirenko.
“Rižskij hļeb” pārstāvji saka, ka Bomja juristi ir iesnieguši vairākas prasības pret uzņēmumu, taču 2022. gadā kompānija vien reizi tiesā bijusi kā atbildētājs. Par 2023. gadu ziņu nav.