Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Satversmes tiesa sniegs Ukrainai atbalstu konstitucionālās justīcijas attīstībā (1)

Raksta foto
Foto: Edijs Pālens/LETA

Satversmes tiesa (ST) līdz 2025.gada augustam sniegs atbalstu konstitucionālās justīcijas attīstībai Ukrainā, informēja tiesā.

Šodien notika Eiropas Savienības un Eiropas Padomes kopīgās programmas "Partnerība labai pārvaldībai" laikā atklāts projekts "Atbalsts konstitucionālās justīcijas attīstībai Ukrainā", kas norisināsies līdz 2025.gada augustam.

Projekta atklāšanā piedalījās ST un Ukrainas Konstitucionālās tiesas tiesneši un darbinieki, kā arī Eiropas Padomes pārstāvji. Projekta atklāšanas ietvaros puses pārrunāja plānotās aktivitātes, kā arī abu tiesu pieredzes apmaiņas un sadarbības jautājumus.

Atklāšanas uzrunā ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš izteica patiesu gandarījumu par to, ka ST ir izvirzīta par šī projekta galveno sadarbības partneri. ST priekšsēdētājs uzsvēra, ka šāds uzticības garants, kāds ir piešķirts ST, apliecina ticību vērtībām, kuras tiesa aizstāv savā darbībā.

Priekšsēdētājs augstu novērtēja Ukrainas kolēģu spēku un apņēmību, ko viņi demonstrē kara izaicinājumu apstākļos, ne tikai neatlaidīgi strādājot, lai nodrošinātu konstitucionālās kontroles nepārtrauktību, bet arī cenšoties aktīvi attīstīt un uzlabot savas kompetences.

Ukrainas Konstitucionālā tiesa turpina savu darbu un attīstību arī tad, kad tiek raidītas raķetes Kijivas virzienā. Un šī apņemšanās pilnveidoties kalpo kā tiesiskuma un tiesu varas neatkarības garants nākotnes Ukrainai - demokrātiskai tiesiskai valstij attīstīto Eiropas valstu saimē, uzsver Laviņš.

Ukrainas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Sergijs Holovatijs norādīja, ka projekta galvenais mērķis ir konstitucionālās justīcijas attīstība Ukrainā, ņemot vērā partneru - Latvijas konstitucionālās tiesas - paraugpraksi.

Sadarbība aptver zināšanu un pieredzes apmaiņu tiesvedības procesa efektivizēšanā, kā arī Eiropas tiesību standartu piemērošanā, tostarp to, kas izriet no Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas un Eiropas Savienības Pamattiesību hartas.

Projekta laikā plānots padziļināt dialogu starp Ukrainas Konstitucionālo tiesu un ST, organizējot darba grupas un diskusijas, kurās tiks iesaistīti gan tiesneši, gan tiesnešu palīgi, kā arī citi eksperti. Ukrainas tiesību sistēmas pilnīgai integrācijai vienotas Eiropas tiesiskajā telpā ārkārtīgi būtisks ir tieši Eiropas Savienības dalībvalsts konstitucionālās tiesas profesionālais atbalsts.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu