Ļermontova iela tika pārdēvēta par latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa ielu, bet Turgeņeva iela - pārdēvēta par latviešu gleznotāja Vilhelma Purvīša ielu.
Kā domes sēdē skaidroja Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA), ielu pārdēvēšana pašvaldībai izmaksāšot aptuveni 80 000 eiro.
Deputātu debatēs izskanēja lielākoties divi pretēji viedokļi par ielas pārdēvēšanu. Latvisko partiju pārstāvji lielākoties aizstāvēja viedokli, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Rīgā ir jāmaina visi ar Krieviju saistītie nosaukumi. "Mēs vienkārši nevaram atstāt šos nosaukumus. Maskavas ielas nosaukumam ir jāiet tur pat, kur aizgāja kara kuģis," norādīja Kaspars Spunde (NA/LRA).
Savukārt viedoklis, ko pauda galvenokārt Latvijas Krievu savienības (LKS) deputāti, bija nosodošs pret ielu pārdēvēšanu un mudināja saglabāt esošos ielu nosaukumus. Piemēram Miroslavs Mitrofanovs (LKS) apgalvoja, ka Maskavas ielai neesot nekādas saistība ar Maskavu un pašreizējās Krievijas valdības rīcību un karu Ukrainā. Maskavas iela esot daļa no Rīgas vēstures.
Ļoti emocionālas diskusijas izraisījās, lemjot par Puškina ielas pārdēvēšanu. Piemēram, Vladimirs Buzajevs (LKS) centās noskaitīt Puškina dzejoli par pieminekli krievu valodā. Viņa mikrofons tika izslēgts. Brīdī, kad viņš skaitīja dzejoli latviski, viņa mikrofons atkal tika ieslēgts, un tā tik ilgi, kamēr beidzās Buzajeva uzstāšanās.
Par ielu pārdēvēšanu balsoja lielākoties visa Rīgas domes koalīcija un "Progresīvie", bet pret bija "Latvijas Krievu savienība", "Saskaņa" kā arī neatkarīgais deputāts Jakovs Pliners un "Gods kalpot Rīgai" deputāte Natālija Ābola.