Ņemot vērā LAD apzinātos krusas un negaisa postījumus un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) izdarītos aprēķinus, kopējais zaudējums lauksaimniekiem veido 7,959 miljonus eiro.
ZM ieskatā, lai nedegradētu valsts ieviesto apdrošināšanas sistēmu un veicinātu kultūraugu sējumu platību apdrošināšanu, valsts atbalsts būtu jānovirza tām saimniecībām, kuru pieteiktās cietušās platības veido vismaz 90% no deklarētās platības, kā arī par augļu, ogulāju, dārzeņu un zālāju platībām, kuras nebija iespējams apdrošināt. Pēc LLKC veiktajiem kritērijiem, šādu platību kopējais zaudējumu apmērs veido 1,33 miljonus eiro.
Ministrijā norāda, ja netiks piešķirts atbalsts 2023.gada 7.augusta krusas un negaisa skartajiem lauksaimniekiem, kas sniedza paziņojumu LAD par nodarītajiem postījumiem, pastāv draudi, ka daudzi uzņēmumi varētu pārtraukt savu darbību. Savukārt likvidējoties saimniecībām, samazināsies nodarbinātība lauku reģionos.
Jau ziņots, ka pērn 7.augustā Latviju šķērsoja aukstā gaisa fronte, līdz ar to siltajā un mitrajā gaisa masā veidojās spēcīgi negaisa mākoņi, kas sev līdzi nesa ekstremāli stipras lietusgāzes, krasas vēja brāzmas un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Zemgali un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nodarot Dobeles novadā.
Novembrī vētrā cietušie lauksaimnieki tikās ar ZM pārstāvjiem, lai meklētu risinājumus saimniecību stabilizēšanai pēc vētras.