Kā preventīvi izvairīties no izsitumu rašanās?
Ikdienā papildus sabalansētam uzturam, sportiskām aktivitātēm un pilnvērtīgam naktsmieram var lietot uztura bagātinātājus un vitamīnus sejas ādas uzlabošanai, piemēram, naktssveces eļļu, A un E vitamīnu saturošus preparātus, kā arī cinku.
Tāpat nepieciešams regulāri attīrīt un mazgāt sejas ādu. Pa dienu uz ādas sakrājas atmirušās šūnas, baktērijas, netīrumi, tauku dziedzeru saražotais sekrēts. Ja šo visu rūpīgi nenomazgā, iekaisums var tikai padziļināties. Būtiski – sejas ādu nepieciešams attīrīt saudzīgi, neizmantojot
antibakteriālus un agresīvus attīrošos līdzekļus. Vienlaikus jāizvairās no sejas ādas sausinošiem losjoniem vai produktiem, kuru sastāvā ir spirts, kas var ādu var padarīt sausu un jutīgu.
Pieci ieteikumi, ko darīt, ja tomēr parādījušās pumpas
Ja gadījumā parādījusies pumpa, lai arī cik sāpīga tā būtu – svarīgi to nespiest. Kamēr tā sāp, tajā ir iekaisums, ko izspiešanas gadījumā var izplatīt un veicināt jaunu pumpu rašanos. Taču ko darīt?
1. Attīri. Ja parādījušās pumpas, nedrīkst aizmirst par regulāru sejas ādas attīrīšanu no rīta un vakarā, ko ieteicams veikt ar attīrošām putām, kas paredzētas problemātiskai ādai. Būtiska kļūda, ja izvēlas pārāk agresīvus ādu attaukojošus līdzekļus – tie lieki kairinās ādu un tā kļūst taukaina un jutīga, padarot pinņu ārstēšanu ievērojami grūtāku.
2. Atjauno. Pēc sejas ādas attīrīšanas ieteicams izmantot toniku, kas līdzsvaros ādas pH līmeni. Izvēloties sejas ādai piemērotu toniku, svarīgi pievērst uzmanību, lai tā sastāvā nebūtu spirts.