Dzimumu nevienlīdzība veicina nabadzību
Uzstājoties ar runu par seksisma izmaksām (angļu val. - The Cost of Sexism), Oksfordas universitātes uzņēmējdarbības un inovāciju emeritētā profesore Linda Skota (Linda Scott) konferencē uzsvēra, ka dzimumu nevienlīdzība ir globāls un strukturāls faktors, kas negatīvi ietekmē visas pasaules ekonomiku un samazina kopējo iekšzemes kopproduktu, veicinot nabadzību un turpinot tās izplatību.
“Taču runa nav tikai par ekonomiskajiem aspektiem, jo tiek skarti arī humanitārie jautājumi. Joprojām sievietes visā pasaulē cieš no vardarbības, aizvien aktuāls ir jautājums par nevienlīdzīgu atalgojumu, pazeminās dzimstības līmenis, jo došanās bērna kopšanas atvaļinājumā palielina risku pazaudēt esošo amata pozīciju. Šie ir tikai daži no faktoriem, taču tie ietekmē kā sieviešu labklājību, tā kopējo dzīves kvalitāti,” teica profesore.
Viņa norādīja, ka dzimumu līdztiesība ir cieši saistīta ar katra personīgo un valsts kopējo izaugsmi, un tieši sievietēm ir nozīmīga loma nabadzības apkarošanā.
Samita ietvaros tās dalībnieki apsprieda sieviešu ekonomiskās iespējas, fokusējoties uz vienlīdzīga atalgojuma nodrošināšanu un nepieciešamību dzimumu līdztiesību veicināt arī valsts pārvaldē un īpaši – vadošajos amatos. Tāpat arvien lielāka uzmanība jāpievērš darba un privātās dzīves līdzsvaram.
Konferencē diskutēja arī par ilgtspējīgu domāšanu un dzīvesveidu. Kā liecina Nacionālās okeānu un atmosfēras administrācijas dati, līdz 2050. gadam klimata pārmaiņu dēļ varētu tikt piedzīvota ievērojama ekonomikas lejupslīde pat par 11 līdz 18 %. Lai samazinātu ekoloģiskās pēdas nospiedumu, uzņēmumu vadītāji jau šobrīd var īstenot dažādas iniciatīvas, piemēram, investēt klimata inovācijās, radīt videi draudzīgus produktus un pakalpojumus, kā arī samazināt radīto atkritumu apmēru.