Vērtējot sieviešu līdzdalību investīciju vidē, jāatzīmē, ka vēsturiski vīrieši ir dominējuši investīciju tirgu. Investīciju pārvaldnieki profilējuši vīriešus kā centrālos klientus, radot uz vīriešiem orientētus produktus un piedāvājumus. Tas arī var skaidrot, kāpēc sievietes izrāda zemāku pārliecību par savām investīciju spējām un zināšanām.
Būtiski, ka Eiropas investīciju kultūra, atšķirībā no valstīm kā ASV ar senu finanšu vēsturi, ir salīdzinoši jauna un neliela.
"Tāpēc sievietes Eiropā, tostarp Latvijā, ir atturīgākas pret investīcijām. Piemēram, ASV šobrīd ap 60% sieviešu aktīvi iesaistās investīcijās, kamēr Eiropā vien 18% sieviešu iegulda finanšu aktīvos. Augstāk minētais atstāj nopietnu ietekmi uz sieviešu labklājību šobrīd un nākotnē, tāpēc sievietēm ātrāk nekā vēlāk būtu “jāliek savai naudai gudrāk strādāt” viņu labā," saka Kotlere.
Vīrieši Latvijā iegulda vidēji 5200 eiro, kamēr sievietes – 3 reizes mazāk
"Nectaro" platformas pirmā ceturkšņa darbības rezultāti arī iezīmē būtiskas dzimumu atšķirības Latvijas investoru vidū. No reģistrētajiem platformas investoriem 79% veido vīrieši-investori un tikai 21% sievietes. Ne vien vīrieši-investori demonstrē izteiktu skaitlisku pārsvaru, bet arī iegulda teju 3x vairāk nekā sievietes. Dati liecina, ka vīrieši vidēji iegulda 5243,9€, kamēr sieviešu vidējais ieguldītais apjoms ir 1821,59€.
Iespējamie šķēršļi, kas līdz šim kopumā atturējuši sievietes no aktīvākas iesaistes investīcijās, var būt dažādi: ienākumu līmenis, kas neļauj papildu līdzekļus novirzīt tieši investīcijām. Sievietes lielākoties vairāk sliecas uz naudas uzkrāšanu un ieguldīšanu klasiskos pensiju fondos, tāpēc mazāk iegulda cita veida investīcijās.