Cita studējošā uzdod jautājumu: "Kam es to stāstīšu? Vadībai? Kāda jēga? Dažādi cilvēki joprojām strādā akadēmijā. Un vai kāds šajā sakarā ko ir darījis?"
Ir meitenes, kuras meklējušas palīdzību pie JVLMA rektora Guntara Prāņa. Kādas studentes konkrētai situācijai rasts īslaicīgs risinājums, bet jauniete joprojām nejūtas pasargāta.
"Ja pārkāpums ir zināms un ilgu gadu garumā nav risināts, tad tas jau ir atbalsts šādai rīcībai no vadības puses," komentē Tiesībsarga biroja Diskriminācijas novēršanas nodaļas vadītāja Anete Ilves.
Lai gan "Kultūršoks" piedāvājis dažādas sarunas iespējas, bet JVLMA rektors Guntars Prānis atbildējis tikai rakstiski. Viņš norāda, ka studenti tiek aicināti šādos gadījumos ziņot un nekavējoties vērsties ar iesniegumu pie akadēmijas rektora vai jebkura cita darbinieka.
Pēc tam sekotu tūlītēja rīcība, izskatīšana un vajadzības gadījumā arī disciplinārsods.
Šī gada 8. februārī Prānis izdevis rīkojumu par JVLMA darbinieku uzvedības noteikumiem, kuros uzsvērts, ka jebkāda uzmākšanās neatbilst ētikas un uzvedības normām.
Pēc neoficiālas informācijas 8. februāra rīkojums tapis, kad kāds pasniedzējs noticējis studentes sūdzībai. Tai sekojusi arī anonīma aptauja par negatīvām pieredzēm ar pasniedzējiem.
Tās rezultāti šokējuši vadību.
"Es jūtu līdzi cietušajām studentēm, bet bez viņu liecībām un oficiāliem iesniegumiem nav iespējams neko iesākt," stāsta akadēmijas Senāta priekšsēdētāja Ilona Meija.
JVLMA studējošo pašpārvalde sola ļoti aktīvi iesaistīties situācijas risināšanā.