Tomēr dažādas institūcijas turpina uzstādīt videonovērošanas sistēmas katra pēc saviem ieskatiem, un kopainas nav. “Es esmu uzdevis vērtēt un atnest konkrētus ciparus (..) Tas, manuprāt, nav nekāds noslēpums, un līdz ar to arī skaidrs, ka es būtu pēc iespējas gandarīts, ja tas būtu pēc iespējas vairāk, ka mēs to varētu izdarīt, savietojot viņas, un šajā gadījumā tiešām runājot par mākslīgo intelektu, lai atvieglotu mūsu dienesta darbu,” saka Kozlovskis. Situāciju uzdots apzināt līdz aprīļa vidum, lai saprastu, kā to risināt un cik tas maksātu.
Piemēram, pašvaldībās uzstādītās kameras bieži vien to izcelsmes valsts vai citu iemeslu dēļ nevar saslēgt kopā ar Valsts policijas tīklu. Šādu kameru ieraksti policijai ir iegūstami un lietojami, tomēr nozieguma atklāšanai vajadzīgs vairāk laika un resursu.
“Nav jau tā, ka mums nav tā pārklājuma. Mums jau tās videokameras daudz kur ir, arī uz tiem pašiem ceļiem ir tādas un šitādas. Vienkārši šobrīd atšķirība ir tā, ka mums ir jāiet un manuāli - pie vieniem, pie otriem, vajag mums no dzelzceļa pārbrauktuves, mēs ejam pie “Latvijas dzelzceļa”, prasām, izgūstam, liekam savā attiecīgi sistēmā, kur tad arī analītiskais rīks strādā. Un tā mēs zaudējam laiku,” norāda Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.
Par ieplānoto risinājumu ieceri viņš uzsver:
"Te ir ideja tā, ka tas ir elektroniski - kameras vienkārši sūta tehniski datus nosacīti uz kustību, uz to trīs mēnešu periodu tajā serverī, attiecīgi iet un notiek šis te noziegums vai kas, tad mēs vienkārši zinām - tajā laikā un vietā mēs iegūstam tos datus, un mums ir ar ko strādāt daudz ātrāk."