Lai gan dzīvnieku līķi netika atrasti, jo gaļa, visticamāk, sadalīta 9.decembra vakarā, tomēr Valsts meža dienests (VMD), izmantojot publiskā telpā esošo videomateriālu un veicot citas nepieciešamās darbības, pierādīja, ka nomedīta staltbrieža govs un staltbrieža teļš. Pēc VMD veiktas pārbaudes un saskaņā ar Medības reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumu radīto zaudējumu un nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtības atlīdzināšanas noteikumiem aprēķināts, ka dabai nodarītie zaudējumi ir 11 160 eiro.
VP minētās krimināllietas materiālus ir nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Abas personas iepriekš nav krimināli sodītas.
Saskaņā ar Krimināllikumu, par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.
VP priekšnieks Armands Ruks TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja, ka šai krimināllietai vajadzētu kalpot par mājienu pārējiem medniekiem, kuri, mēģinot noķert dzīvniekus, iekrīt pārāk lielā azartā un pārvērš medības par rodeo.
"Ir jābūt kaut kādam saprātam. Es aicinātu visu mednieku sabiedrību padomāt un kolektīvos to pārrunāt. Medībām ir jābūt, ir jāregulē dabā šis process, bet ir jābūt drošībai, un šeit ir rupji pārkāpumi, par ko būs ļoti nopietna atbildība," skaidroja Ruks.
TVNET jau ziņoja, ka minēto incidentu savas kompetences robežās izmeklēja arī VMD, kas nolēma nelikumīgajās medībās iesaistītajiem piemērot maksimālos likumā noteiktos sodus - pārsimt eiro naudas sodu un aizliegumu uz laiku piedalīties medībās.