Tāpat LOSP norāda, ka aizdomas par nepatiesas izcelsmes valsts norādīšanu nav attiecināmas tikai uz gurķiem, bet arī uz tomātiem un citiem dārzeņiem. Bērziņš norāda, ka, piemēram, Latvijā tomātus patlaban lielos apjomos spēj piegādāt tikai divi lielie dārzeņu audzētāji - "Getliņi eko" un "Mežvidi" - kas tomātus audzē siltumnīcās. Tāpat neizpratni raisījuši kāposti, kuru izcelsmes valsts norādīta Kazahstāna, jo šāda raža šajā laika periodā minētajā valstī nevarētu būt.
Tāpēc "Latvijas dārznieks" valdes priekšsēdētājs atgādina, ka katram svaigajam dārzenim ir sava ražas sezona, līdz ar to ikvienam nepieciešams būt vērīgam, izvēloties svaigos produktus veikalu plauktos.
LOSP atgādina, ka joprojām notiek LOSP ierosinātā parakstu vākšana līdzdalības platformā "www.manabalss.lv" iniciatīvai "Tiesības zināt, ko liekam galdā". Iniciatīvas mērķis ir veicināt vienota pārtikas produktu izcelsmes marķējuma sistēmas ieviešanu, lai spētu noteikt, vai produkts ir ražots Latvijā, novēršot maldinošas informācijas izplatību.
Ja patērētājiem ir aizdomas par iespējamu maldināšanu ar preces izcelsmes valsti, PVD aicina par to ziņot, lai varētu veikt pārbaudes.
PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.
LOSP ir lielākā lauksaimniecības nozares aptverošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas pārstāv 52 lauksaimniecības organizācijas un 10 000 lauksaimnieku.