Tiesas kolēģija ir iepazinusies ar visu publiski pieejamo informāciju par dažādiem likumprojektiem un neatrod nevienu likumprojektu, kurš paredzētu aizliegumu lietot krievu valodu publiskā telpā. Līdz ar to konstatējams, ka šāds likumprojekts neeksistē.
Arī apelācijas tiesas sēdē "Global Entertainment" pārstāve nespēja paskaidrot, balstoties uz kādu likumprojektu, raidījumā izteikts apgalvojums par aizliegumu lietot krievu valodu publiskā telpā.
Tiesas kolēģija, veicot informācijas meklēšanu publiskajā telpā, neatrod informāciju par gadījumiem, kad jaunieši, kuru dzimtā valoda ir krievu, bet kuri pilnībā pārvalda valsts valodu un svešvalodas, būtu diskriminēti, priekšroku darba tirgū dodot jauniešiem, kuru dzimtā valoda ir latviešu un kuriem piemīt līdzvērtīgas prasmes. Ir vispārzināms fakts, ka liels skaits jauniešu, kuru dzimtā valoda ir krievu un kuriem ir labas valsts valodas un svešvalodu prasmes, strādā valsts pārvaldes iestādēs, pilda dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos un Zemessardzē, strādā tiesu iestādēs, nemaz nerunājot par privātās uzņēmējdarbības sfēru.
Apelācijas instances tiesas sēdē "Global Entertainment" pārstāve nespēja atbildēt uz tiesas jautājumu, no kādiem avotiem iegūta informācija par tādu jauniešu, kuru dzimtā valoda ir krievu, bet kuri pārvalda valsts valodu un svešvalodas, it kā diskrimināciju darba tirgū.
Pamatojoties uz minēto, tiesas kolēģija atzīst - NEPLP pamatoti atzinusi, ka raidījuma vadītājas teiktais, ka krievvalodīgajiem jauniešiem, kuri zina latviešu, krievu un angļu valodu, krievu valodas aizliegums publiskās vietās atņems priekšrocības konkurencē, lai nesekmīgais no latviešu skolas kļūtu darba tirgū vērtīgāks par teicamnieku no mazākumtautību skolas, norāda uz tiešu un nepārprotamu naida kurināšanu starp krievvalodīgajiem un latviešiem.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Global Entertainment" reģistrēts 2020.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānija pieder Adilbekam Žanabajevam (55%), Andžejam Pjateckim (30%) un Borisam Ņefedovam (15%).