Krievijas teritorijā, saskaņā ar pirmajiem CVK datiem, par Putinu nobalsoja gandrīz 88%.
Ap 17.marta pusdienlaiku pie Krievijas diplomātiskajām pārstāvniecībām Londonā, Berlīnē, Parīzē, Milānā, Milānā, Belgradā un citās pilsētās, kurās dzīvo lielas krievu kopienas, no kurām daudzi devās svešumā pēc Vladimira Putina organizētā iebrukuma Ukrainā, veidojās milzīgas rindas, ziņo aģentūra AP.
Daudzi cilvēki pusdienlaikā ieradās pie Krievijas vēstniecībām valstīs, uz kurām krievi masveidā bēguši kopš kara sākuma un mobilizācijas izsludināšanas 2022. gadā. Reuters korespondenti saskaitīja aptuveni 1000 cilvēku kilometru garā rindā uz balsošanu Erevānā. Visi, kurus žurnālisti uzrunāja, sacīja, ka ir ieradušies protestēt pret Putinu un viņa politiku.
Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova sacīja, ka milzīgajām rindām nav nekāda sakara ar protesta akciju “Pusdienlaiks pret Putinu”. Pretējā gadījumā tie, kas ieradušies, lai akcijā piedalītos, “būtu izklīduši uzreiz pēc pusdienlaika,” viņa rakstīja savā Telegram kanālā. “Viņi ieradās nodot savu balsi, izmantojot iespēju, ko, par spīti visiem Rietumu draudiem, viņiem deva viņu valsts - Krievija. Par ko un kā viņi balsoja, ir viņu brīva izvēle. Taču tas, ka viņi noraidīja marginalizēto cilvēku aicinājumus, ir acīmredzams ikvienam,” rakstīja Zaharova.
Navaļnija atraitne Jūlija piedalījās protestā pie Berlīnes vēstniecības, ko organizēja Alekseja Navaļnija atbalstītāji. Krievi turēja instalāciju, kurā bija attēlots Putins, kas peldas asins vannā Ukrainas karoga krāsās.