"Tā kā nesen apmeklēju Somiju, savām acīm redzēju, viņiem ir visiespaidīgākais totālās aizsardzības modelis NATO," viņš uzsver. "Atrašanās uz Rietumu frontes līnijas Aukstā kara laikā radīja vajadzīgos apstākļus, lai tiktu saglabāta iespēja ātri mobilizēt lielu daļu sabiedrības. Tā kā Putins nodrošina sev vēl sešus gadus amatā un mēģina atdarināt Staļinu un vērst plašumā savu ietekmi, arī mums būtu jāpārskata mūsu totālās aizsardzības modelis."
Savukārt bijušais Lielbritānijas armijas ģenerālštāba vadītājs Ričards Danats žurnālistiem pauda, ka Lielbritānijas situācija tomēr atšķiroties no Latvijas.
"No Latvijas skatupunkta, atrodoties tik tuvu Krievijai, totālā aizsardzība ir pavisam loģiska," viņš sacīja. "Mums, atrodoties soli tālāk, vajadzētu koncentrēties uz totālo atturēšanu. Mums jākāpina aizsardzības budžets un atturēšanas spējas."
Divi Lielbritānijas valdības ministri šomēnes aicināja premjerministru Riši Sunaku palielināt Lielbritānijas aizsardzības tēriņus no pašreizējiem 2% no IKP līdz "2,5% un vairāk", kā arī trīs bijušie Lielbritānijas aizsardzības sekretāri un pašlaik amatā esošais aizsardzības sekretārs Grānts Šapss norādījuši, ka aizsardzībai vajadzētu tērēt 3% no IKP.
Uz jautājumu, vai viņš atbalsta ideju par Lielbritānijas aizsardzības tēriņu paaugstināšanu, Kariņš atbildēja: "Domāju, ka tas ir neizbēgami un ka tā ir nepieciešamība."
Kariņš arī brīdināja, ka Eiropai "vēl ilgi" būs jāsadzīvo "ar bīstamu Krieviju", kā arī prognozēja, ka Krievijas "imperiālistiskās ambīcijas" nebeigsies līdz ar Putina varu.
Kariņš intervijā arī mudināja atbalstīt Ukrainu un brīdināja, ka miera sarunu uzspiešana Ukrainai tikai dotu Krievijai iespēju atjaunoties un sagatavoties nākamajam uzbrukumam.
FOTO: Ādažu militārā bāze